• Петербург згадує Віктора Цоя і знову чекає змін

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Понеділок, 15 серпня 2011 року

Сьогодні, 15 серпня, виповнюється 21 рік з дня загибелі Віктора Цоя — рок-музиканта 80-х, барда, актора і художника, засновника та лідера групи «Кіно».

За традицією фанати і шанувальники В. Цоя відвідують Богословське кладовище, на якому похований автор-виконавець і гітарист. У клубі-музеї «Камчатка», де працював співак, відбудеться концерт на його честь.

У той же час, у м. Кизилорда Казахстану, де живуть далекі родичі Віктора, місцева влада вирішила встановити йому бронзовий пам'ятник в одному з центральних скверів міста.

Та й сьогодні багатьох людей творчість Цоя не залишає байдужими: хто виступає проти, а хто — за. Так, у липні 2011 року на радіостанціях Білорусі за розпорядженням влади було заборонено мовлення деяких пісень групи «Кіно». Але в тій же Росії, навпаки, бренд Цоя був свого роду способом політичної агітації.

Так, у травні цього року, в Петербурзі до Дня міста лідери партії «Єдина Росія» випустили серію вітальних плакатів з портретами О. Пушкіна, В. Цоя, О. Блока, Ф. Достоєвського та інших відомих особистостей з написами «Моє місто. Моя доля», «З Днем народження, Санкт-Петербург!», під якими в очі кидався логотип партії. Нехай комусь це і не сподобалося, але факт залишається фактом.

Нагадаємо, Віктор Робертович Цой загинув у автокатастрофі 15 серпня 1990 р. на 35-му км шосе Слока-Талсі, в 2,5 км від латвійського селища Кестерціемс Тукумського району. Смерть музиканта була шоком для його шанувальників. Кілька фанатів Цоя навіть наклали на себе руки, як повідомило одне з новинних агентств.

У багатьох людей в пам'яті залишилися такі його пісні, як «Зірка на ім’я Сонце», «Начальник Камчатки», «Група крові», «Ніч», «Чорний альбом», «Останній герой» та ін. На жаль, музикант пішов з життя на самому піку своєї популярності. За останні два роки Віктор встиг знятися в таких кінокартинах, як «Асса», «Голка» і «Рок».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...