• Світовий ринок готується до гіршого сценарію

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    П'ятниця, 12 серпня 2011 року

Світовий ринок знову лихоманить. Зниження рейтингу США компанією Standard&Poor's викликало бурхливу реакцію на фондових, валютних і сировинних майданчиках всіх континентів планети.

Капітал швидко перетікає з одних активів до іншіх, а унція золота б'є всі цінові рекорди. Економіка США пробуксовує і ніяк не може знову почати рости. У Європі широкими кроками наростає криза суверенних боргів. Ринки, що розвиваються, переживають сильні економічні потрясіння, де стрімко ростуть ціни на нерухомість і акції, використовуючи це як інструмент виходу з кризи.

Більшість експертів виділяють три основні вогнища, звідки може вибухнути нова криза – це Америка, Європа і ... Китай. Однак не тільки ці три зони є вразливими місцями світової економіки. Аналітики й експерти перерахували ще чотири причини, які загрожують світу новою економічною кризою в найближчому майбутньому. Це – глобальний дефіцит продуктів, криза суспільства споживання через інфляцію, криза країн, що розвиваються і криза самої Єврозони.

На такому тлі, фонди, що все частіше згадують кризу 2008 року, задаються питанням: «Чи не є ситуація, що розвивається, початком нової хвилі економічної кризи?».

Проте, ряд експертів і аналітиків закликають не драматизувати ситуацію.

Так, один з кращих портфельних управляючих Андрій Кілін, що працює в ЗАТ УК «Трійка Діалог», різке падіння світових фондових ринків аналізує наступним чином: «Всі країни налякані можливістю повторення кризи. Ринок акцій на даний час йде за минулим сценарієм рецесії. Фондові ринки надзвичайно бурхливо реагують, готуючись до гіршого. [...] Але, я думаю, що ринок перепанікував», цитує РБК. http://top.rbc.ru/economics/12/08/2011/610244.shtml

На думку керівника компанії «2К Аудит-Ділові консультації» Тамари Касьянової: «Проблеми житлові, депозитарні розписки та перевипуск цінних паперів в тій мірі, як це було розвинене в США, країнам БРІКП [Бразилія, Росія, Індія, Китай і ПАР, прим. ред.] не загрожують. Хоча боргові запозичення цих країн і великі, але кожна з них окремо розвивається за своїм індивідуальни сценарієм», – заявила вона на РБК-ТВ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...