• Нові свідки дають показання по справі Тимошенко

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Вівторок, 16 серпня 2011 року

Суд Києва сьогодні на черговому слуханні по «газовій» справі стосовно Юлії Тимошенко заслухав свідчення колишнього міністра України Василя Куйбіди і приступив до допиту керівника служби партії «Батьківщина» Михайла Лівінського.

Колишній міністр регіонального розвитку та будівництва України Василь Куйбіда підтвердив у суді доречність видачі приписів на переговори щодо підписання газових контрактів у 2009 році Юлією Тимошенко, враховуючи на той час газову кризу в країні. Він сказав, що в тій ситуації це було не тільки господарське питання, а й політичне. Країни ЄС звинувачували Україну в перебоях з транзитом блакитного палива, незважаючи на те, що причиною кризи була позиція Росії.

На дачі показань іншого свідка – колишнього керівника служби прем'єр-міністра України М. Лівінського наполягала сама підсудна і її адвокати, але той попросив суд дозволити йому знайти собі захисника. У відповідь суддя Родіон Кірєєв дав йому на це одну добу.

На сьогодні 16 серпня були заплановані також допити екс-Президента В. Ющенка, міністра вугільної промисловості та енергетики України Ю. Бойко і колишнього міністра фінансів В. Пинзеника.

Віктор Ющенко відмовився від дачі свідчень у суді і надіслав до канцелярії заяву про те, що не відмовляється від своїх свідчень даних слідству, однак перед судом виступати не буде. Адвокат же Тимошенко Юрій Сухов заявив журналістам, що питання про забезпечення явки Ющенка до суду буде вирішуватися судом наприкінці сьогоднішнього засідання.

Сухов також попросив суд забезпечити належні умови для роботи з підзахисною. Він заявив, що останнім часом повірені не можуть потрапити до СІЗО, а Тимошенко щодня будять о 5:00 ранку і повертають в ізолятор о 21:00, позбавляючи, таким чином, готуватися їй до судових слухань. Наприклад, сьогодні Юлію Тимошенко доставили до Печерського суду в 7:45, хоча слухання було призначене на 9:30.

Нагадаємо, ще 4 серпня суд зробив запит до Генеральної прокуратури України встановити місця проживання В. Ющенко, В. Пинзеника та інших осіб для виклику їх на допит як свідків у кримінальній справі Тимошенко щодо підписання з Росією в 2009 р. газових контрактів.

Учора суд погодився заслухати в якості свідка міністра енергетики та вугільної промисловості Ю. Бойко, проте категорично відмовив у задоволенні клопотання про залучення в якості свідків колишніх урядових чиновників Петра Крупка, Григорія Немирі, Людмили Денисової, Івана Васюника, Миколи Куйбіди, Ігоря Уманського та інших.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...