ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Телескопи США знову займуться пошуком інопланетного розуму

Велика Епоха
Система американських телескопів «Алена» Інституту пошуку позаземних цивілізацій (SETI), знову приступлять до роботи у вересні—жовтні, після того, як інвестори відшкодували фонди, загублені при скороченні державних дотацій.

Телескопи США знову займуться пошуком інопланетного розуму. Фото: Sandy Huffaker/Getty Images
Телескопи США знову займуться пошуком інопланетного розуму. Фото: Sandy Huffaker/Getty Images
Спонсори зібрали більше 200$ тис. для продовження програми SETI. Зібраних коштів буде достатньо, щоб забезпечити роботу телескопів до кінця 2011 року. Але, інститут все ще залежить від фінансів, які повинні виділити ВПС США. Ці кошти необхідні для моніторингу космічного сміття, яке може пошкодити супутники, повідомляє Бі-бі-сі.

Після того, як будуть виділені кошти, дати «добро» повинен ще буде Конгрес. Проте договір з американськими військовими поки ще не укладено, але вчені SETI твердо вірять в успіх.

У порятунок програми SETI внесли вклад більше 2400 чоловік. Серед них – відома кіноактриса Джоді Фостер, яка зіграла головну роль астронома у фільмі «Контакт» у 1997 році. На підтримку проекту вона написала на своєму сайті: «Система Алена здатна зробити наукову фантастику науковим фактом, але це можливо у випадку, якщо вона буде займатися активним пошуком»

Інший спонсор програми – Бив Андерс, астронавт космічної місії «Аполлон 8».

Усього SETI необхідно зібрати 2,5 $ млн. для підтримки роботи телескопів «Алена» і виплати зарплати співробітникам у 2012 році. Для цього інститут сподівається залучити додаткові кошти.

Нагадаємо, SETI змушений був припинити свою програму в квітні 2011. У ній були задіяні 42 радіотелескопи системи «Алена», розташованих на півночі Каліфорнії. «Алена» займалася пошуком сигналів представників позаземних цивілізацій, дослідженням чорних дір, магнітних полів Чумацького шляху і пульсарів.

Телескопи, названі так на честь головного спонсора Пола Алена – співзасновника компанії Microsoft, почали відстеження інопланетного розуму в 2007 році. Також вони є частиною радіо-обсерваторії Хет Крик при Каліфорнійському університеті.