• Німеччина та Франція запропонували шлях подолання економічної кризи

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 17 серпня 2011 року

Глава Франції Ніколя Саркозі та федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель виступили за створення економічного уряду єврозони мінімум на 2,5 роки з метою вирішення проблем щодо виходу з економічної кризи.

На прес-конференції в Парижі 16 серпня Н. Саркозі заявив: «Ми пропонуємо створити цей уряд на 2,5 роки, а очолити його, пропонуємо нинішньому голові Європейської ради Херману ван Ромпею». У четвер ця пропозиція буде передана на розгляд Ромпею, повідомляє агентство Bloomberg.

Новий орган буде об'єднувати уряди 17 країн, і збиратися два рази на рік, а також – у разі потреби.

Також Меркель і Саркозі висловилися за включення до конституції країн ЄС спеціального «золотого правила» – приймати тільки бездефіцитні національні бюджети. Цього правила вже дотримуються в Німеччині. Франція також приєдналася до нього, вирішивши відійти від практики дефіцитних щорічних бюджетів.

Керівники двох країн висунули і пропозицію про введення в зоні ЄС податку на фінансові операції. Виручені кошти передбачається направляти на боротьбу з кризою. Спільну пропозицію про такий податок буде передано міністерствами Франції та Німеччини у вересні 2011 у відповідні інстанції Євросоюзу.

У той же час Меркель і Саркозі вважають випуск єврооблігацій передчасним антикризовим заходом, так як це становить небезпеку для країн з високим кредитним рейтингом.

Солідарність Німеччини та Франції викликала деяке підвищення курсу євро на світових ринках, який значно знижувався до зустрічі лідерів. Однак фахівці вважають, що ступінь дії запропонованих заходів буде залежати від подробиць всього проекту, які поки ще не відомі.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...