• «Батьківщина» здивована перейменуванням вулиці у Луцьку на честь Тимошенко

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Четвер, 18 серпня 2011 року

Луцька міська рада 17 серпня після тригодинних дебатів перейменувала відразу 27 вулиць. Одну з них назвали на честь Юлії Тимошенко. Рішення може вступити в дію з 1 лютого 2012 року.

«За» перейменування вулиці Лазо на вулицю Юлії Тимошенко проголосувало мінімально необхідна кількість депутатів, правда з другого разу, повідомляє інформаційна корпорація «ЗІК».   Хоча, відповідно до статуту громади Луцька, вулиці можна називати тільки іменами померлих.

Цій ініціативі міськради чинив опір мер міста Микола Романюк, який не ставив питання на голосування, за що йому погрожували імпічментом.

Зі свого боку колишній мер Луцька Богдан Шиба зазначив, що в даній ситуації закон не буде порушений, бо Статут – це внутрішній документ громади. Інший депутат поправив, що цим міськрада хоче підтримати політика, який піддається політичними репресіями.

«У нас зараз надзвичайна ситуація, тому цей крок буде виявом нашої політичної позиції», – підкреслив Б. Шиба.

Мер Луцька так прокоментував рішення, ухвалене міськрадою: «Тут є багато порушень. Я сам не проти перейменування вулиці, але ми повинні радитися з людьми. Тим більше, в Статуті територіальної громади про це чітко прописано».

Він також зазначив: «Ми говорили, що радянська влада була погана – прийшла, перейменувала вулиці. А що сьогодні ми зробили? Те ж саме. У мене близько двадцяти звернень та 150 підписів від незгодних людей. Чому ми вирішуємо за них? Ми повинні запитувати думку людей», цитує «ЗІК».

Сама ж фракція «Батьківщина» була в шоці, від події, тим більше що це не їхня ініціатива. Романюк в свою чергу сказав, що є підстави щодо ветування, з яким він визначиться пізніше.

Перейменування вулиць обійдуться Луцьку в 84 тис. грн. бюджетних коштів.

Зауважимо, у столиці України буде перейменовано майже 200 вулиць, згідно з рішенням Київської міської ради від 2010 року. Так вулиця Мате Залки в Оболонському районі буде перейменована в Романа Шухевича, як заявив «ЗІКу» голова постійної комісії з питань культури та туризму Олександр Бригинець.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...