• Росія: Матвієнко «прокладає дорогу» до Ради Федерації

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Понеділок, 22 серпня 2011 року

Губернатор Санкт-Петербурга Валентина Матвієнко направила російському президентові Дмитру Медведєву заяву про залишення своєї посади. Термін її повноважень закінчувався в кінці 2011 року.

Своє крісло глави вона займала вісім років. Напередодні, 21 серпня, вона була обрана депутатом Муніципальної ради на місцевих виборах у двох округах: у Петровському і в Червоненькій Річці, набравши 93,7% і 94,5% голосів відповідно, при рекордної відвідуваності виборців, повідомляє РИА Новости. Тепер вона планує стати главою Ради Федерації. Раніше сенатори обіцяли обрати Матвієнко спікером верхньої палати парламенту. Дану ідею схвалив і сам президент.

Після того, як В. Матвієнко вручили депутатський мандат, 22 серпня вона направила Дмитру Медведєву заяву про свою відставку з поста глави Санкт-Петербурга. За законом РФ, на складання повноважень у неї було в розпорядженні п'ять днів. Виконувати обов'язки губернатора покладено на повпреда президента в Центральному федеральному окрузі Георгія Полтавченко.

За повідомленням видання «Комерсант», явку і перемогу в Петровському окрузі, де Матвієнко набрала 93,7 голосів, забезпечили курсанти Військово-космічної академії.

Нагадаємо, про вибори в двох округах за участю В. Матвієнко стало відомо 31 липня, коли завершилося висунення кандидатів. При спробі подати до суду з'ясувалося, що вона вже виграла судовий процес про законність висунення своєї кандидатури. Проти участі В. Матвієнко у передвиборній гонці агітували такі партії, як ПАРНАС, «Солідарність» та «Інша Росія».

Співголова об'єднаного демократичного руху «Солідарність» Борис Нємцов вважає вибори Матвієнко «тотальною брехнею і шахрайством». Він провів у Петербурзі ряд протиагітаційних акцій, за що був затриманий. Зі свого боку Матвієнко 18 серпня біля театру «Балтійський дім» організувала концерт за участю Олександра Розенбаума, Тетяни Москвіної, Олексія Германа, Людмили Сенчиної, В'ячеслава Малафєєва і діячів культури та спорту, зібравши 3 тисячі глядачів.

У день виборів на виборчих дільницях у буфетах продавали дешеві пиріжки, бутерброди та гарячі страви. Також були організовані конкурси, розіграші цінних призів, спортивні майстер-класи і запис у дитячі гуртки. Виборцям же роздавали безкоштовні квитки на концерти в театр, цирк та екскурсії.

Сама Валентина Матвієнко вважає проведення виборів таким чином «дуже правильним», оскільки вони повинні бути святом для людей.

Лідер «Справедливої Росії» Оксана Дмитрієва заявила, що результати виборів будуть оскаржені ними в суді.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...