• На східне узбережжя США насувається ураган Ірен

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    П'ятниця, 26 серпня 2011 року
Потужний буревій Ірен наближається до Східного узбережжя США, погрожуючи 65 мільйонам жителям прибережної зони: від Північної Кароліни до Нової Англії. Один з національних головних експертів назвав його «сценарієм кошмару», передає АР.

Нью-Йорк і велика частина східного узбережжя США готується зустріти Ірен, який, як очікується, прибуде в столичний регіон у ці вихідні.

Шторм, якому присвоїли третю категорію, рухається з максимальною швидкістю вітру 185 км/год (115 миль/год) – це найсильніший ураган на Східному узбережжі за останні сім років.

Військово-морський флот попередив морські судна, що знаходяться у відкритому морі, про сильний вітер і шторм. Десятки тисяч людей вже покинули міські пляжі Північної Кароліни. Фермери поспішають забрати свій урожай. Рано вранці в п'ятницю, 26 серпня буря ще ховається в теплих атлантичних водах, які можуть активізувати ураган.

Всі погляди синоптиків Вашингтона, Нью-Йорка і Бостона спрямовані на прогнозований шлях урагану Ірен, від якого постраждають всі, хто буде його на шляху.

За словами колишнього голови Національного центру ураганів Макса Мейфілда (вийшов на пенсію), збиток від урагану може скласти мільярди доларів і надасть негативний вплив на економіку Сполучених Штатів.

Керівник Федерального агентства з надзвичайних ситуацій заявив, що цей збиток перевищить попередні, раніше завдані бурями, оскільки багато людей живуть вздовж Східного узбережжя.

Фермери зі страхом очікують подальшу долю своїх культур. Сильний вітер і повінь можуть принести втрати в мільярди доларів для їх кукурудзи, бавовни, сої, тютюну, а також для виробників деревини. Хоча більшість фермерів і застраховані на випадок лих, але часто політики виплачували лише близько 70% від фактичних збитків, як кажуть вони.

У районі Нью-Йорку ураган знизить свій ступінь до 1-2 категорії. Але в будь-якому випадку, це місто – з великою мережею метро і водних шляхів, сприйнятливе до такої категорії, сказав Мейфілд.

«У багатьох відносинах, категорія 2 або ще більш сильний шторм – це удар для Нью-Йорка, де дуже велике скупчення людей», – сказав директор науково-дослідного інституту при Університеті Південної Кароліни Сьюзан Куттер. «Високий рівень води в гавані і в річці, плюс приплив у кінці місяця через молодика, можуть привести до серйозних повеней. Три нью-йоркських аеропорту розташовані близько до води, тому вони теж піддаються ризику», – додав він.

«Інше занепокоєння в тому, що земля на північному сході вже й так насичена через дощову весни і літа. А це означає, що дерева та лінії електропередач будуть більш уразливі до вітру, ніж під час урагану Ізабель», – сказав Мейфілд.

Зі свого боку Президент США Барак Обама оголосив про надзвичайну ситуацію та готов надати федеральну допомогу.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...