• 20-річчя незалежності України не обійшлося без скандалу

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Четвер, 25 серпня 2011 року

Україна відзначила 20-річний ювілей незалежності в середу 24 серпня. Цей день не обійшовся без скандалу.

 Активістки руху Фемен вирішили відзначити знаменний день газонокосарками по українському гербу України: дівчата, одягнені лише у помаранчеві спідниці, безжально знищували клумбу, розташовану напроти будівлі уряду в Києві. Всі непатріотично налаштовані громадянки були затримані міліцією. 

 В цей же час біля пам'ятника Тараса Шевченка проходила інша акція – п'ятитисячний мітинг, на який зібралися вже «щирі патріоти країни», більшість – з плакатами на підтримку Юлії Тимошенко. (Як відомо, колишній прем'єр-міністр України зараз знаходиться в СІЗО за обвинуваченням у перевищенні посадових повноважень.) Для присутніх тут, цей день – предмет щирої гордості, як сказали вони. 

 «Для мене це один з найголовніших українських свят. Ми святкуємо не тільки незалежність країни, ми відзначаємо свою незалежність. І це свято у нас в душі. Забрати його ніхто не може», – ділиться своїми почуттями учасниця мітингу з репортерам ВВС. Але події і тут розвивалися не менш драматично. 

 Трохи пізніше присутні намагалися пройти ходою по площі Незалежності, щоб потім там провести акцію, але хода була призупинена металевими кордонами і щільними рядами міліції й омону. Напередодні суд заборонив проведення акції на Майдані. 

 Напередодні свята політик, народний депутат від фракції НУ-НС Андрій Парубій сказав: «Влада України заборонила опозиційним партіям у День Незалежності проводити мітинги в більшості місць Києва. Вона також скасувала традиційний парад, продемонструвавши те, що українська незалежність для них не має значення, а також те, що це свято не має для влади великого значення. Тому ми за будь-яких умов проведемо свої заходи, щоб показати, що в країні є інші сили. Разом з тим, висловити свою позицію до дій нинішньої влади щодо політичних репресій в Україні», цитує УНН.  

 Всього до охорони громадського порядку в день 20-ї річниці незалежності страни було залучено близько 18 тисяч правоохоронців, у тому числі до 4 тисяч міліціонерів і військовослужбовців внутрішніх військ МВС у Києві, як повідомив начальник Головного штабу МВС України Анатолій Лазарєв. 

 Сам же Президент України Віктор Янукович вранці 24 серпня поклав квіти до пам'ятників Михайлу Грушевському і Тарасу Шевченку. Після цього він взяв участь у святковому мітингу біля пам'ятника Святого Володимира. 

 Урочиста в Києві завершилися виступом на Майдані 500 військових музикантів з військово-музичних колективів Збройних сил країни. 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...