• У Києві презентовано першу мініатюрну Конституцію України

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Понеділок, 22 серпня 2011 року

Мініатюрну рукописну книжечку «Конституція України» розміром 2х3 см презентував художник і графік Ігор Степанов у Києві 22 серпня, присвятивши її подання до 15-річчя Конституції України та 20-річчя незалежності країни.

За словами автора мініатюри І. Степанова, цей екземпляр перший як в Україні, так і в країнах СНД, повідомляє Інтерфакс. На її створення пішло близько 2 місяців.

Мініатюрна Конституція включає 160 рукописних сторінок. Літери висотою не більше 1 мм можна читати без окулярів. Текст написаний індійською тушшю ультратонким пером, на тонкому спеціальному папері. Шрифт і його висоту художник підбирав близько місяця. Для роботи художник використовував спеціальні замовні окуляри.

Міні-макет книжечки поміщений у чохол із зображенням герба України. Художник передав її Музею книги та друкарства. Незабаром друкована версія цієї мініатюри з'явиться у книжкових магазинах. Кількість сторінок становитиме близько 170. Вона буде в шкіряній палітурці і з усіма необхідними атрибутами, як у звичайних видань.    

Ідею написати мініатюрну Конституцію України Степанову «підкинули» в юридичній компанії, сказав художник. Раніше він виготовляв рукописні копії творів відомих авторів, в основному, вірші.

Автори ідеї, юристи Сергій Алексєєв і Сергій Боярчуков пояснили, що сенс всієї цієї затії — привернути більше уваги суспільства до законодавства. «Закони необхідно знати, і, особливо Конституцію. Адже вона, незважаючи  на величезну законодавчу плутанину в країні і на безліч суперечностей між нормативними документами, може захистити права будь-якого українця», — сказали юристи.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...