• Україна виставить на аукціони родовища сланцевого газу

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 23 серпня 2011 року

Провідні світові компанії проявляють велику зацікавленість до видобутку сланцевого газу в Україні, у зв'язку з чим, країна візьме участь в аукціонах з виділення площ для розвідки і видобутку сланцевих родовищ.

Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко в інтерв'ю 5 каналу. За його повідомленням, у цьому зацікавлені такі компанії, як Shell з Голландії, Eni з Італії, а також компанії з США.

Мова йде про Юзівське родовище сланцевого газу, розташоване на кордоні Харківської та Донецької областей. Результати дослідження показали, що воно може щорічно давати державі до 10 млрд. кубометрів газу.

Якомога швидше знайти альтернативу російському газу Україну підштовхують високі ціни на імпортоване блакитне паливо з Росії. Так, ціна газу, що поставляється Газпромом у ІІ кварталі зросла до 295,6$, у ІІІ кварталі — до 350$, а в IV зросте до 400$ за тисячу кубометрів.

Раніше, 15 лютого 2011 між НАК «Нафтогаз Україна» і російсько-британською «ТНК-ВР» був підписаний меморандум про розвідку і видобуток у Донецькій області сланцевого газу з щільних шарів пісковиків. У перспективі це може скоротити на третину потреби країни в імпортному блакитному паливі, як повідомляє Міністерство екології та природних ресурсів України.

Проте екологи попереджають і про небезпеку забруднення навколишнього середовища в результаті видобутку нетрадиційних видів газу. Через це побоювання депутати Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської областей не дали «добро» в травні 2011 року уряду розробляти на родовищі «Олеська» поклади сланцевого газу. Як заявляли депутати, на одну чашу терезів поставлена енергетична незалежність України, а на іншу — безпека місцевих жителів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...