• День зважування тварин у Лондонському зоопарку

  • Геннадій Годун | Велика Епоха
    Субота, 27 серпня 2011 року
Щорічне зважування і вимірювання тварин відбулося 25 серпня в Лондонському зоопарку.

Ця процедура обов'язкова для всіх живих істот, що перебувають у віданні найстарішого і найбільшого наукового зоопарку в світі. Виміряти довжину королівської змії або зважити гігантську галапагоську черепаху? Будь ласка, шикуються в чергу — мавпи, рептилії, птахи і комахи. Щороку співробітники зоопарку копітко записують цифри довжини, зросту і ваги особин лондонської «планети тварин», одних тільки видів яких у зоопарку налічується 755. А кількість їх давно перевалила за 16 тисяч.

Дані ваги та розмірів заносяться до Міжнародної інформаційної системи живих істот, яка доступна зоологам усього світу для порівняння, аналізу та дослідження.

Директор Лондонського зоопарку Девід Філд так розповідає про цей справді важливий для зоологів захід: «Нам необхідно зважити й виміряти кожну живу істоту в зоопарку, хай вона значних розмірів, або ж зовсім крихітна. Ця процедура дозволяє нам стежити за їхнім самопочуттям, харчуванням та в цілому за сприятливим існуванням. Ми обмінюємося отриманими відомостями з іншими зоопарками світу, що дуже важливо і корисно для кращого розуміння особливостей тих тварин, за якими ми доглядаємо».

Директор Філд також додає, що знання «життєвої статистики» тварин дуже цінне для проектів з охорони живої природи, заповідників і заказників. Такі відомості допомагають спостерігати за поведінкою тварин у природних умовах існування, а часом і рятувати їм життя.

Нагадаємо, що Лондонський зоопарк, заснований в 1828 р., став першим зоопарком, який створювався виключно для наукової роботи. Для публічного відвідування він був відкритий, починаючи з 1847 року. У Лондонському зоопарку жили єдині в світі квагга (підвид зебри) і сумчастий вовк. Саме в Лондонському зоопарку вперше в Європі з'явився бегемот. А в 1880 р. в зоопарку оселився добросердечний чотириметровий африканський слон на ім'я Джамбо («Привіт» на суахілі). Його ім'я згодом увійшло в англійську мову як позначення чогось дуже великого (jambo-size — джамбоподібний).

Дивіться також відео NTDTV «Леви, пінгвіни і павуки — всі на зважування!».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...