Дослідивши більш ніж 15000 галактик, Майкл Лонго зі своїми колегами з Університету штату Мічіган повідомили, що спіральні галактики в основному обертаються за годинниковою стрілкою або проти годинникової стрілки в залежності від того, в якій півкулі неба вони знаходяться.

Лонго дослідив більш ніж 15000 галактик, які простягаються на відстань «трохи» більшу, ніж 600 мільйонів світлових років від Землі, проте меншу 1 / 20 відстані до найдальших спостережуваних галактик на сьогоднішній день.

Дивлячись на північ, над площиною Чумацького Шляху, він виявив, що більше половини «спіралей» оберталися проти годинникової стрілки. Число спіралей становило всього лише сім відсотків від загальної кількості спостережуваних галактик. Але шанси того, що це збіг, один на мільйон.

Якщо весь Всесвіт обертається, то велике число галактик на протилежній частині неба, нижче галактичної площини, повинні обертатися за годинниковою стрілкою. І дійсно: ця гіпотеза підтверджена окремим оглядом 1991 року, в якому було виявлено 8287 спіральних галактик у південному галактичному півкулі.

Слоунівський огляд неба (Sloan) в основному обмежується північною галактичною півсферою неба. Подальші перевірки результатів дослідження допоможуть з’ясувати, чи дійсно є надлишок правих спіральних галактик в південній півкулі. Це те, що в даний час досліджує Лонго.

Якщо всі галактики обертаються, обертаються зірки і планети, то чому б всьому Всесвіту не обертатися? Наслідки такого відкриття будуть глибокими. Наріжним каменем сучасної космології є те, що Всесвіт однорідний і ізотропний – що він не має орієнтації і виглядає однаково в усіх напрямках.

На перший погляд, твердження «обертання» – проти теорії Коперніка. Іншими словами, у Всесвіті є вісь, а це означає, що, насправді, існує спеціальний напрям в просторі.

Ліві і праві відбитки неба, з виявленими обертовими галактиками, означають, що Всесвіт обертався з самого початку і зберіг надзвичайно сильний імпульс. Це приводить до висновку, що первісний Всесвіт Великого Вибуху мав енергію обертання в широкому масштабі. Або, принаймні, існували сильні вихори в первісній вогняній кулі.

Аналіз дослідження Sloan також може бути непрямим доказом того, що ми бачимо лише частину набагато більшого і більш однорідного Всесвіту, який простягається далеко за межі нашого видимого, локалізованого Всесвіту.

Це не перший раз, коли астрономи стверджують, що спостерігали «каруселі» Всесвіту. Космічний фон в СВЧ-діапазоні після Великого Вибуху показував аномалії, які були колись запропоновані науковцями в якості доказу обертання, проте пізніше вони були відхилені, як похибки вимірювання.

Цей результат може бути упередженим або просто являтися статистичною випадковістю, тому що ми тільки дивимося на локальний всесвіт.

Цікавим є те, що власна вісь обертання Чумацького Шляху приблизно відрізняється від передбачуваної вісі обертання Всесвіту всього на декілька градусів, яку можна вивести з двох досліджень галактики. Це також ставить під сумнів теорію Коперніка. Ці аргументи підсилюють думку реаціоністов про те, що ми знаходимося в «центрі» Всесвіту.


Підписатися:

Коментарі