• Магнітні бурі у найближчі півтора року посиляться – прогнозують вчені

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Середа, 22 червня 2011 року

Посилення магнітних бур та їх впливу на Землю та її жителів прогнозують британські вчені у найближчі півтора року. Британські вчені припускають можливість виведення з ладу ліній електропередач та комп’ютерного забезпечення внаслідок потужних спалахів на Сонці – повідомляє The Sunday Times.

Не виключають можливості і того, що на основі закону про надзвичайні ситуації уряд Великобританії за необхідності видасть розпорядження про відключення електроенергії по всій країні, щоб запобігти збиткам від магнітних бур.

 
Вчені відмічають, що в даний період Сонце увійшло в цикл підвищеної активності, піку якого досягне у 2012 році. За попередніми оцінками британських вчених, магнітна буря, що наближається, може у 5 разів перевищити за потужністю бурю 1989 року, яка залишила без електроенергії 6 млн. канадців, жителів провінції Квебек.  

Проте російський науковець, доктор наук Фізичного інституту ім. Лєбєдєва Сергій Богачов з прогнозами англійських колег не погоджується. Він говорить, що прогнозування спалахів на Сонці та магнітних бур на довгий період часу для сучасної науки не є можливим, і що передбачити такі явища можна лише за кілька днів. «На сьогодні можна з відносною впевненістю прогнозувати активність Сонця лише на дві-три доби наперед. Говорити, якою буде активність Сонця через місяць можна лише з великою обережністю. А сказати, що буде з Сонцем через рік чи півтора, зовсім неможливо», – вважає вчений.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...