Вівторок, Січ 18, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

П'ятірка зоряних об'єктів, які можна побачити за допомогою звичайного телескопа (ФОТО)

Понеділок, 24 серпня 2020 року

Номер один у списку – туманність Оріона. Через невеликий телескоп вона, звичайно, не буде виглядати, як на цьому знімку космічного телескопа Хаббл, але знамениту туманність можна побачити навіть неозброєним оком у північній півкулі.

І в звичайний телескоп, повірте, вона досить вражає. Щоб знайти її, перебуваючи в північній півкулі, потрібно дочекатися прохолодної погоди. Шукати слід пояс Оріона, три яскраві зірки вряд. На південь від поясу розташований меч Оріона, що складається з трьох яскравих точок; центральна точка і є потрібна нам туманність.

Туманність Оріона. Фото: hubblesite.org
Туманність Оріона. Фото: hubblesite.org

Другий номер — галактика Андромеда. Вона ж M31. Ця чудова галактика — ще один об'єкт, який можна побачити неозброєним оком або розглянути через невеликий телескоп. Знайти її можна таким чином: визначте Полярну зірку, потім сузір'я Кассіопея, яке нагадує гігантську літеру W і розміщується прямо навпроти Великого Ковша, а між ними — Полярна зірка. Якщо дивитися на праве V всередині W — Кассіопеї, на 15 градусів нижче кінчика V — галактика М31.
 

Галактика Андромеда. Фото: hubblesite.org
Галактика Андромеда. Фото: hubblesite.org

Номер три — кульові скупчення Геркулес. Воно розташоване відносно близько, лиш за 25 000 світлових років, та досить велике — приблизно 150 світлових років завширшки. Геркулес найкраще спостерігати в північній півкулі літніми місяцями при молодому місяці. Визначити Геркулес можна, знайшовши трапецієподібну основу всередині скупчення. М13 — найяскравіша точка на західній стороні фігури, приблизно 20 градусів на захід від сузір'я Ліра.
 

Кульове скупчення М13. Фото: hubblesite.org
Кульове скупчення М13. Фото: hubblesite.org

Четверта позиція належить туманності Краба. Це залишок наднової туманності, що виникла в 1054 році. В той час вона була досить яскравою, її можна було бачити навіть удень. А зараз туманність становить собою дивовижне видовище вночі, але за допомогою телескопа. М1 розташована на південному розі Тельця, сузір'я у формі бика на південний схід від Оріона.
 

Туманність Краба. Фото: nasa.gov
Туманність Краба. Фото: nasa.gov

І, нарешті, п'ятий номер — це галактика Коловорот. A.K.A. M51 — одна з найбільш великих галактик, які можна побачити без професійного телескопа. Мільйони років тому дві галактики зіштовхнулися, утворивши цей яскравий і колоритний об'єкт. Як знайти: 3,5 градуса на південний схід від останньої зірки у сузір’ї Великого Ковша.
 

Галактика Коловорот. Фото: nasa.gov
Галактика Коловорот. Фото: nasa.gov

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...