• Вчені дізналися про можливу причину майбутньої загибелі Землі

  • Понеділок, 18 жовтня 2010 року
Нещодавно астрофізики з Університету Уорвіка (Великобританія) зробили дивовижне відкриття, на основі якого вчені побудували теоретичну модель загибелі нашої сонячної системи через багато мільярдів років.

Вчені повідомили про те, що їм вперше вдалося виявити в межах орбіти мертвої зірки (так званого «білого карлика») в сузір'ї Діви - наявність планетарного матеріалу. Було виявлено незвичайне кільце багатого металом газу, яке рухалося по круговій орбіті дуже близько від «білого карлика», що підтвердило факти наявності планет навколо вмираючих зірок, що поглинаються нею. Аналіз слідів магнію, заліза і кальцію, виявлених в кільці, дає можливість припустити, що ці матеріали - випаровувані залишки астероїда діаметром 50 кілометрів, який був втягнутий в орбіту білого карлика, а потім поступово розпилювався і випромінювався. 

«Це пряме свідчення того, що навколо «білих карликів» є планетарні системи», - відзначає Том Марш, професор експериментальної фізики при Університеті Уорвіка.

Вчені стверджують, що мертві зірки, які перетворилися на «білих карликів», були у минулому звичайними зірками, подібними до Сонця. Проте з часом зірка розширюється в сотні разів, перетворюючись на гігантське червоне світило. Природно, у зв'язку з цим розширенням на найближчих орбітах руйнуються планети, наприклад, такі як Меркурій і Венера. Інші планети й астероїди при цьому виштовхуються на віддаленіші, ніж раніше, орбіти. Активність червоної зірки поступово згасає, і з часом світило перетворюється на мертвого «білого карлика».

Виходячи з цього, вчені припускають, що через багато мільйонів років Земля або буде поглинена мертвим Сонцем, або буде виштовхнута зі своєї орбіти. Звичайно, ні в першому, ні в другому випадку, людству не вдасться вижити, оскільки Сонце, що роздулося в сотні разів, просто висушить Землю. Проте станеться це не раніше, ніж через мільярди років.

Вікторія Тюріна. Велика Епоха, Україна
Підписатися:

Коментарі