• У кільцях Сатурна виявлені мільйони супутників

  • Вівторок, 4 квітня 2006 року
Учені NASA, що займаються обробкою даних, отриманих з міжпланетного зонда «Кассіні», наблизилися до розгадки таємниці утворення кілець Сатурна. Про це повідомили в прес-службі американського аерокосмічного агентства.

Тепер є різні думки на рахунок походження кілець Сатурна. Один із учених, що працюють над проектом, упевнений, що кільця сформувалися із залишків древнього космічного тіла. Є також версії, що кільця сформувалися масою часток, з яких утворився сам Сатурн і його місяці. Цікаво, що попередні знімки кілець Сатурна, що були зроблені на початку 1980-х років, показали, що кільця складаються з крижаних часток, розміром від одного сантиметра і завбільшки до невеликої будівлі.

У знімках 2004 року, які «Кассіні» зробив з максимально близької відстані від кілець Сатурну, ще не були помічені будь-які нові об’єкти.

Однак, майже рік тому, Мэтью Тискейрно, учений з університету Корнелла виявив сліди - маленькі риски, які могли залишити ці супутники.

«Структури, які ми спостерігаємо тут, дуже схожі на помічені нами у багатьох числових моделях ранніх стадій формування планет, навіть тоді, коли їх масштаби гостро відрізняються, - пояснив дослідник Сатурна, Карл Мюррей з коледжу Королеви Марії університету Лондона (Queen Mary, University of London). – Загалом, «Кассіні» дає нам унікальне розуміння походження планет».

Місія «Кассіні» - спільний проект NASA, Європейського космічного агентства (ESA) і Італійського космічного агентства (ASI) - уже дала масу цінного матеріалу про Юпітер, Сатурн, та їхні супутники. Зонд «Кассіні» та його дві бортові камери були спроектовані, розроблені й зібрані в Jet Propulsion Laboratory (Лабораторії реактивного руху) Каліфорнійського технологічного інституту в Пасадені (California Institute of Technology, Pasadena). Обробка одержуваних зображень виробляється в Космічному інституті в Боулдере, Колорадо, США.


Підписатися:

Коментарі