• Центральна чорна діра Чумацького шляху сприяє формуванню зірок

  • Понеділок, 17 жовтня 2005 року
Надмасивна чорна діра в центрі Чумацького шляху сприяє формуванню зірок, а не тільки поглинає їх, як вважалося раніше. Це відкриття зробили астрофізики Сергій Наякшин з британського Лестерського університету (University of Leicester) і Рашид Сюняєв з німецького Фізичного інституту імені Макса Планка (Max Plank Institute for Physics), які працюють з орбітальним рентгенівським телескопом Chandra.

Як повідомляється в прес-релізі, опублікованому на офіційному сайті телескопа, вчені вивчали в рентгенівському діапазоні об'єкт Стрілець A* (Sagittarius A*) - розташовану в центрі нашої Галактики чорну діру, а також зірки, що знаходяться на відстані до одного світлового року від неї.

Згідно стандартної моделі, чорна діра притягує зірки, які під дією гравітаційних сил руйнуються, утворюючи газові хмари. При цьому обертаючись, чорна діра залучає до цього руху і всього оточуючого її простору, заважаючи тим самому утворенню нової зірки. Вважалося, що зірки, розташовані поблизу чорної діри, потрапили туди саме в результаті міграції зоряних скупчень. Проте астрономи стверджують, що вони, навпаки, були сформовані в газовому диску навколо чорної діри.

Джерело: chandra.harvard.edu , асторогалактика

 

Підписатися:

Коментарі