• Зонд Cassini виявив на супутнику Сатурна 'Спис'

  • Понеділок, 3 жовтня 2005 року
Автоматичний зонд Cassini, який продовжує досліджувати околиці Сатурна, подарував астрономам чергову загадку. Цього разу джерелом чуток і домислів може стати супутник Сатурна Тефія.

Крім цілком очікуваних астрономами зображень метеоритних кратерів і розпадин на одній з переданих на Землю фотографій добре видний об'єкт, форма якого чимось нагадує спис. Правда, довжина цього метального знаряддя досягає, за попередніми оцінками, 50 кілометрів, пише New Scientist SPACE.

Про те, що являє собою цей «спис», у найближчі роки доведеться будувати лише здогади: швидше за все, Cassini вже більше ніколи не повернеться в околиці Тефії, і астрономам, що цікавляться цим планетоідом, доведеться задовольнитися переданим набором фотографій, зроблених з відстані в 20 тисяч кілометрів. Щоправда, фотографії якісні. Дозвіл деяких з них дозволяє розглянути об'єкти розміром до 20 метрів.

До відома:

Тефія, супутник Сатурна, який відкрив Дж. Кассіні в 1684 році. Відстань від Сатурна 294670 км, а діаметр становить близько 1000 км. Сидеричний період обертання 1 доба 2 год 19 хв. Відомо, що середня щільність Тефії майже дорівнює щільності води, так що, швидше за все, цей супутник Сатурна складається головним чином з водяного льоду. Головних туристичних визначних пам'яток у цього супутника всього два - це кратери Одиссей, діаметр якого досягає 400 кілометрів, і величезна долина Ітака шириною 1000 км і глибиною 3-5 км, що розтяглася на 2000 км - 3/4 окружності супутника.

Стаття підготовлена
за матеріалами:
New Scientist SPACE
Елементи
SpaceDaily

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...