• На Сонці відбувся найсильніший за останні 15 років спалах

  • Понеділок, 12 вересня 2005 року
Увечері 7 вересня відбувся спалах на Сонці. Він був зареєстрований апаратурою американського метеорологічного супутника GOES у групі плям, що знаходяться поблизу східного лімбу Сонця. За останні 15 років цей спалах був найдужчим.

Інтенсивність спалаху відповідає максимальному класу. Вона викликала порушення умов радіозв'язку протягом години після явища. В основному неполадки були зафіксовані в західній частині Атлантики і на східному узбережжі Америки.

Основний викид сонячної речовини спрямований вбік від Землі, у зв'язку з цим очікуються лише помірні збурювання геомагнітної обстановки. Однак при подальшому зсуві групи плям до центру Сонячного диска і напрямку до Землі, ступінь збуреності при повторенні спалахів може бути більш високим, про це повідомили фахівці Росгідромету.

Незважаючи на те, що рівень сонячної активності в середньому сильно зменшився, сплески в окремих активних областях продовжуються, хоча їхня періодичність значно зменшилася, повідомляє ІТАР-ТАРС.

Крім цього вчені з Центру по вивченню космічного простору Національної океанічної й атмосферної служби США в Баудлері (штат Колорадо) після вивчення цієї події прийшли до висновку, що в найближчі дні на Сонці пройде ряд сильних викидів.

Стаття підготовлена
за матеріалами
Компьюлента

Підписатися:

Коментарі