• Палеонтологи знайшли докази існування найбільшого ящура, що поднімався в повітря

  • Субота, 10 вересня 2005 року
Палеонтологи знайшли докази існування найбільшої істоти, що коли-небудь піднімалась в повітря на Землі.

На науковому фестивалі в Дубліні виставлені останки птерозавра, що жив 80 млн років тому.

Птерозавр, тобто птахоящур, жив у Мексиці і розмах його крил складав 18 метрів.

Це майже відповідає довжині крил винищувача F-14 Tomcat. Для порівняння, найбільший з нині існуючих птахів, що мандрують, - альбатрос, має розмах крил 3,5 м, повідомляє Reuters.

При настільки величезних розмірах птерозавр піднімався в повітря без особливих зусиль. Його кістяк був дуже легким, тонкокістним, і самі перетинки на крилах були дуже тонкими.

На відміну від інших рептилій, у птерозавра не було луски, що також заощаджувало ящуру "злітну масу". Та й саме тіло ящура в порівнянні з розміром його крил було зовсім невеликим.

Зі своїми перетинчастими крилами, що приєднуються до ніг, ці істоти нагадують кажанів, у той час як довгі дзьоби схожі на дзьоби деяких птахів.

Виявлені окам'янілі яйця з ембріонами птерозавра говорять про те, що вже незабаром після вилупления ці тварини могли літати,

Вчений Девид Марсіл з Університету міста Портсмут, що був одним з тих, хто зробив знахідки, говорить, що, імовірно, птерозаври були такими великими, оскільки продовжували рости протягом усього життя. "Ми припиняємо рости в молодому віці, але якщо птерозавр продовжував рости, то чим старшим він ставав, тим більшим він був", - говорить він.

Таким чином, палеонтологи не виключають, що знайдений у Мексиці птерозавр може бути ще не найбільшим екземпляром - адже не відомо, чи помер він природною смертю, чи загинув у результаті нападу хижака.

Стаття підготовлена
за матеріалами:
Новини Світу
BBC

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...