• Африці загрожує екологічна катастрофа

  • Середа, 2 листопада 2005 року
Африканському континенту загрожує екологічна катастрофа, якщо не вжити термінових заходів. До такого висновку прийшли укладачі "Атласу африканських озер", створеного в рамках Програми охорони навколишньому середовища ООН.

Порівнявши супутникові знімки африканських озер і річок за останні декілька десятиріч, фахівці відзначили їх стрімке здрібніння. Катастрофічна ситуація спостерігається на озері Чад, яке пересохло на 90 відсотків.

Інтенсивний видобуток солі вкрай негативно впливає на стан озера Сонгор у Гані, а будівництво греблі на річці Замбезі поставило під загрозу цілу річкову систему. Озеро Накуру в Кенії страждає від екстенсивної вирубки лісу на прилеглих територіях.

Як відзначають фахівці, вплив на стан водоймищ надають як природні чинники, так і людська діяльність. Побачити масштаби завданого збитку, за їх словами, можна тільки з космосу.

Керівник програми, колишній міністр з охорони довкілля Німеччини Клаус Топфер, закликав світову спільноту докладати більше зусиль для збереження водних об'єктів, таких важливих для економіки і населення Африки. Урядовець відзначив, що турбота про водоймища має стати невід'ємною частиною боротьби з бідністю і іншими міжнародними проблемами, передає «Lenta.ru».

"Інакше ми зіткнемося з зростаючою напруженістю і нестабільністю в регіоні, де населення, яке постійно зростає, почне змагатися за найдорогоцінніші з дорогоцінних ресурсів", - додав Топфер. Як очікується, за наступні 20 років населення африканського континенту подвоїться, а слідом за ним і попит на воду.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...