• Американські фахівці припускають, що таємнича 'Темна Енергія' переважає у Всесвіті

  • Неділя, 29 травня 2005 року
Терміни "Темна Матерія" або "Темна Енергія" використовуються для позначення невидимого (тобто не випромінюючої світло) речовини (або поля), що впливає (своїм гравітаційним полем) на спостережуваний рух зірок і хмар газу в галактиках. Уже багато років астрономи і астрофізики намагаються зрозуміти, із чого складається ця "Темна Матерія". Що це: речовина у вигляді пилу, астероїдів, планет, карликових несвітлових зірок, одиночних нейтронних або кваркових зірок, чорних дір; або елементарних часток, слабко взаємодіючих зі звичайною речовиною, наприклад, нейтрино або інших часток, що пророкують різними теоріями? Поки це невідомо. У цьому і є суть загадки. Нижчеподана стаття розповідає про дослідження вчених, що свідчать ще одним способом, що "Темна Енергія" існує. У Всесвіті існує величезна кількість Галактик. З розвитком науки і технології астрономи розробили і сконструювали "Космічний Телескоп Хаббл". Вони спостерігали сотні скупчень яскравих крапок зірок у нашій галактиці "Чумацький Шлях" і найближчих галактиках. Ці скупчення яскравих крапок у галактиках називаються по їхній формі Кульовими Скупченнями і утворюють компактні групи від 100 тисяч до ~1 мільйона зірок.
У першому випуску журналу "Саенс " (Наука, випуск 299, № 5603, від 3 січня 2003 р.) опублікована серія повідомлень про спостереження Кульових Скупчень. Американські астрономи Краус і Чабойер (Krauss and Chaboyer) одержали оцінку віку самих ранніх кульових скупчень і Всесвіту, що становить, щонайменше 11,2 мільярда років. Їхні спостереження та аналіз підтверджують гіпотезу про домінування "темної енергії" у Всесвіті (енергії невидимої речовини, що володіє масою).

Вищенаведена картинка ілюструє модель утворення і еволюції "Чумацького Шляху". Яскраві крапки, розподілені по всій галактиці "Чумацький Шлях", відображують самі ранні скупчення в галактиці, кожне з яких містить від декількох сотень до декількох тисяч зірок.

В 1976 р., коли астрофізик Іван Кінг (Іvan Kіng) підписував свою книгу " Всесвіт, що розкривається," для студента Франсуа Швейзер (Francoіs Schweіzer), він написав: "Франсуа, спробуй думати про цю книгу, як про уже застарілу". Франсуа пішов по шляху побажань свого вчителя і став фахівцем в області дослідження Кульових Скупчень.

Настанови Івана Кінга дійсно відтворювали дух науки. У наш час вчені продовжують прикладати ще більші зусилля в пошуках проривів у науці та відкритті нових теорій. Вчені безсумнівно рухаються вперед стрімкими кроками, роблячи сучасне знання застарілим.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...