• Марсохід передав панорамний знімок з гірської вершини

  • Вівторок, 6 вересня 2005 року

Продовжуються дослідження поверхні Марса. Посадка робота на Марс відбулася в районі, де, на думку вчених, колись знаходилося озеро. Після дослідження району посадки марсохід було спрямовано в місцевість, яку називають гірським масивом Колумбія. Масив одержав свою назву на згадку про сім астронавтів, які загинули в результаті катастрофи однойменного космічного шатла в 2003 році.

Американський робот-марсохід "Спірит" вже передав на Землю частину панорамного знімка, зробленого з пагорба Хазбенда в кратері Гусєва. "Спірит" зайнятий вивченням марсіанського кратера Гусєва з січня 2004 року, а до кінця серпня він дістався до вершини пагорба Хазбенда, котрий є одним з найвищих в масиві. Це узвишшя назване на честь командира корабля "Колумбія" - Ріка Хазбенда. Сходження на нього зайняло у робота 14 місяців, причому марсохід рухався як звичайним ходом, так і заднім, щоб зменшити псування коліс. Методика досліджень "Спірита" не відрізняється від роботи геологів: "Спірит" робить те, що звичайно роблять геологи під час експедиції - вони підіймаються на найближчу вершину, оглядають околицю, щоб з'ясувати, куди рухатися далі", - сказав професор Скуайрс журналістам у Вашингтоні.

Представники Національного агентства по аеронавтиці і вивченню космічного простору почали прес-конференцію, коли "Спірит" все ще передавав дані, результатом обробки яких стала панорамна фотографія поверхні планети.

"Ми одержали прекрасний панорамний знімок, який, на моє щире переконання, стане одним з особливих успіхів цієї місії", - сказав професор Стів Скуайрс, керівник наукової групи по управлінню марсоходом. Один з членів групи управління назвав частину місцевості на південь від місцезнаходження "Спірита" "в геологічному сенсі землею обітованою".

У четвер НАСА показало знімок, який містить розгорнуту в 240 градусів картину з вершини пагорба. Учені збираються використовувати знімок для з'ясування об'єктів місцевості, котрі потрібно дослідити надалі. Особливий інтерес учених викликала місцевість на південь від місцезнаходження "Спірита": на фотографії видно інтригуючу заокруглену фігуру, названу "тарілкою", а також два інших узвишшя в гірському масиві Колумбії - Рамон і Маккул, що теж одержали свої назви на згадку про членів екіпажа "Колумбія" Ілана Рамона і Уїльяма Маккула.

Тим часом, близнюк "Спірита", марсохід "Оппортьюніті", продовжує досліджувати темно-червоні дюни в місцевості Meridiani Planum, на іншій стороні планети.

Там виявлені дивні нашарування, дослідженнями яких і займеться ''Оппортьюніті''. "Оппортьюніті" провів декілька марсіанських днів за аналізами так званої "лимонної шкірки" - тонких жовтуватих нашарувань на поверхні скель, які виступають на північному краї кратера Эребуса. На фотографіях, зроблених панорамною камерою, "лимонна шкірка" злегка відрізняється за кольором від навколишніх скель. До того ж вона, схоже, стійкіша до вивітрювання.

За словами Скуайрса, "Спірит" проведе наступну марсіанську зиму на пагорбі Маккула, якщо, звичайно, він все ще працюватиме на той час.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...