• Сірійські археологи виявили поховання з муміфікованими тілами стародавніх жителів Пальміри

  • Неділя, 18 вересня 2005 року
Як повідомив глава сірійської археологічної місії в Пальмірі Халиль аль-Харири, поховання являє собою похоронну вежу, що примикає до оборонної стіни. У вежі на декількох рівнях розташовані муміфіковані тіла, більшість із яких перебувають у жалюгідному стані через дію вологи й повітря, і не придатні до транспортування.

 Найбільш від дощової води постраждала нижча частина будови, де й були знайденіі мумії. На одній з мумій, довжиною близько 170 сантиметрів, виявлені шматки матерії, у яку вона була загорнена.

 Зазнала руйнування й верхня частина вежі. Однак добре збереглися кам'яні двері вагою біля тонни й сходи, що ведуть у похоронне приміщення.

 Знайшли археологи також предмети культу, які древні жителі Пальміри використовували в обрядах поховання.

 На думку вчених, вік знахідок становить більше двох тисяч років. Археологи вважають, що жителі Пальміри володіли мистецтвом бальзамування. Тож нинішнє відкриття дає надію на нові не менш значимі знахідки.

 За словами археологічної місії, древня Пальміра і її легендарна цариця Зенобія "готовлять" миру чимало цікавих відкриттів.

 "Помиляється той, хто вважає, що цариця Зенобія вмерла. Вона все ще тут, і її ім'я не раз буде згадуватися під час нових знахідок", - сказав Халиль аль-Харири.

Статтю підготовлено
за матеріалами РІА "Новини"

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...