• В Андах знайдене найвисокогірніше поселеня Інків

  • П'ятниця, 7 жовтня 2005 року

Чеська наукова експедиція знайшла в Болівії загублене біля самих вершин Андського хребта місто інків, що може вважатися чемпіоном серед усіх відомих дотепер місць їхнього розселення: воно розташоване на висоті близько 4 тисяч метрів над рівнем моря.

Для керівника експедиції Іво Барточека, фахівця з цивілізації інків, що існувала до приходу в середині ХVІ сторіччя іспанських конкістадорів, це вже десята подорож у Південну Америку. Цього разу в районі озера Тітікака на кордоні між Перу і Болівією вчений, який між іншим є деканом філософського факультету університету в Оломоуці, і троє його колег знайшли руїни ста будинків на площі приблизно в 10 квадратних кілометрів.

Зважаючи на все, говорить Барточек, це було місто, що складалося з декількох поселень. Феномен майстрів минулих сторіч полягає в тому, що їм вручну вдалося спорудити кам'яні житла на позахмарній висоті гірських піків, покритих вічним льодом. Таким чином, підтверджується гіпотеза про те, що задовго до іспанської колонізації Латинської Америки навколо озера Тітікака зародилася й одержала розвиток самобутня культура корінного населення континенту.

Дотепер найвисокогірнішим спорудженням інків вважалася фортеця Мачу-Пікчу (3 тисячі метрів над рівнем моря) у сідловині між піками Анд на території Перу. Тепер пальма першості висотної архітектури повинна бути віддана знайденому чеською експедицією місту, яке поки ще не отримало назви.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...