• Найранішим заселенням Місяця NASA вважає 2015 рік

  • Субота, 17 вересня 2005 року

Ле Бурже, Франція – наступна програма по висадженню людини на Місяці буде здійснюватися на початку 2015 року, таку думку висловив новий керівник Американської Космічної програми. Він також додав, що програма по висадженню людини на Місяці буде супроводжуватися будівництвом багатонаціональної космічної станції. Але NASA ще не вирішила, як будуть використовувати транспортний засіб, щоб досягти Місяця, замість застаріваючої човникової системи шатла, що буде виведена з експлуатації в 2010 році.

“Я не назву конкретну дату, але, думаю, що з 2015 – 2020 рр., будуть для нас тим періодом, коли ми зможемо здійснити це на практиці” – відповів новий адміністратор NASA, Майкл Грайффін, на авіаційному шоу в Парижі, на запитання про плани NASA із приводу програми по заселенню Місяця,

Останню посадку на Місяці, NASA здійснила в 1972 році, пілотованою станцією Апполон – 17,

Грайффін, що є відповідальним за виконання роботи в Національній Аеронавтиці й у Програмі по Керуванню Космічним простором, сподівається здійснити план президента Буша знову висадити людину на Місяці, а можливо, і на Марсі.

“Ми маємо досить засобів, щоб доставити людей на Місяць у цей термін“– сказав Грайффін, -

“Наша мета – побудувати на Місяці міжнародну станцію, подібну станції, що використовується в Антарктиді”.

NASA прийме рішення на вибір космічного корабля, що повинен бути добре пристосований для тривалої подорожі до Місяця. Грайффін сказав: “Я сподіваюся, що ми будемо мати деякі, досить конкретні результати до кінця літа цього року...”.

NASA розглядає пропозиції багатьох конкуруючих фірм, що пропонують до 2010 року свої розробки нових транспортних засобів, що будуть приймачем використовуваного раніше “шаттла”. Новий транспортний засіб повинен відповідати стандарту, сумісному з технологіями, використовуваними на міжнародній космічній станції, що відіграє важливу роль в успішній підготовці до майбутнього польоту на Місяць.

Після вибуху Колумбії, під час посадки в 2003 році, загинув екіпаж аеронавтів з 7 чоловік, після чого роботи з дослідження космічного простору не проводилися.

Авіабудівельна корпорація “Боїнг”, разом з Аерокосмічною корпорацією "Нортроп Грумман" пропонують укласти багатомільйонний контракт. Президент “Боїнга” сказав, що сподівається у швидкому майбутньому дізнатися, чи буде його пропозиція розглядатися НАСА.

“Ми сподіваємося, можливо, уже сьогодні одержати повідомлення від НАСА - чи будемо ми відібрані для двох фінальних конкурсів” – заявив на авіаційному шоу Джим Альбух, президент “Боїнга”,

Конкуруюча корпорація Lockheed Mfrtin також пропонує за контрактом СЕ свої умови

Англійська  версія статті
The Epoch Times 

Підписатися:

Коментарі