• Льодовики Північного Льодовитого океану стрімко тануть

  • П'ятниця, 30 вересня 2005 року

Льодовики Північного Льодовитого океану стрімко тануть.

За інформацією американських учених, сьогодні площа арктичних льодів перебуває на найнижчій позначці за останні сто років і темпи скорочення площі льодовиків у найближчі роки можуть збільшуватись.

Співробітники Національного центру з вивчення снігу й льоду (National Snow and Ice Data Center, НАСАNASA) і Університету штату Вашингтон (University of Washington) підтверджують цей факт. Вони стверджують, що середня температура води океану з січня по серпень 2005 року на 2-3 градуси Цельсія перевищила середні цифри за попередні 50 років.

"У вересні 2005 року буде встановлено новий рекорд мінімуму площі арктичної крижаної шапки, - цитує Бі-Бі-Сі слова Марка Серрезе з Національного центру вивчення снігу й льоду в Колорадо, - Це найменша площа, зафіксована за всю історію існування супутників".

Тільки що оприлюднені дані свідчать: на 19 вересня показник склав 5,35 мільйони квадратних кілометрів, рекордно низький з 1978 року. Тоді вчені отримали можливість користуватися штучними супутниками. Це на 20% менше, ніж середній рівень арктичної шапки 1978-2000 років.

Дослідники побоюються, що подібна тенденція в найближчі роки буде тільки набирати обертів. Якщо теорія вірна, то північний льодовик повністю зникне до 2060 року. Однак у дослідженнях є істотний недолік - оцінюється тільки площа льоду, а не його обсяг.

Нинішні темпи скорочення, за словами дослідників, становлять 8% за 10 років. Якщо ця тенденція продовжиться, то вже влітку 2060 року льоду в Арктиці може і зовсім не залишитися. Серрезе впевнений, що данні, які приводяться, - свідчать про кліматичні зміни, пов'язані з діяльністю людини.

Однак американські вчені вважають, що танення льодовиків до серйозних наслідків призвести не може. Рівень океану підніметься ненабагато, тому всі думки про те, що затопить всю Азію й Америку, досить безглузді.

Але які б не були оцінки процесу, що відбувається, потепління майже всіма фахівцями сприймається як факт; єдине, про що сперечаються вчені - про його наслідки.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...