• В Антарктиді спостерігається аномальне танення льодовиків і сильний вітер

  • Понеділок, 27 березня 2006 року

Антарктида -  серце "материка холоду". І тут відбувається зовсім неймовірне явище - танення льодовиків і надзвичайно сильний для цієї пори року вітер - 32 метра на секунду, повідомляють РІА Новини. Це  свідчить про зміну клімату, що пов'язаний із глобальним потеплінням.

Керівник російської експедиції "Небесна Одиссея - у славу Росії" Алескандр Бегак супутниковим телефоном з Антарктиди повідомив, що льодовик на острові Кінг-Джордж, сильно підтанув, що викликає аномальний для даного району схід льодовикового покриву. «Ми своїми очима спостерігаємо катастрофічні наслідки глобального потепління планети, що пов'язане з діяльністю людини", - відзначив він.

За словами Бегака, танення льоду супроводжує надзвичайно сильний вітер. "Наші прилади зафіксували постійні пориви до 32 метрів на секунду. «Це надзвичайно багато для цієї пори року», - додав керівник експедиції.

Однак, незважаючи на складні погодні умови, команда "Небесної Одиссеї" повна рішучості випробувати в екстремальних антарктичних умовах крила "параплан" для надлегкого літального апарата "Скарабей", що буде доставлений на Південний полюс під час наступного етапу експедиції. "Ми плануємо піднятися в небо Антарктиди на закріпленому тепловому аеростаті, щоб взяти на висоті проби повітря", - додав він.

Учасники експедиції "Небесна Одиссея - у славу Росії" прибули в Антарктиду в понеділок. Команда дослідників через сильний вітер була змушена затриматися на дві доби в самому південному місті планети - чилійському Пунто-Аренасе, де, на диво дослідників, був сильний вітер, дощ і всього +8 градусів.

За його словами, сильні пориви вітру й низька хмарність над Антарктидою вже змусили в неділю ранком повернутися в Пунто-Аренас американських полярників, які прийняли рішення не ризикувати й повернули літак назад.

Учасники "Небесної Одиссеї" на цьому етапі експедиції поставили перед собою ціль доставити в Москву камінь із вершини гірської гряди ім'я Петра Першого, розташованої на острові Кінг-Джордж.

Камінь стане частиною символічного "Обеліска миру", у який буде вмонтована капсула, що містить більше 160 тисяч побажань майбутнім поколінням землян, зібраних оргкомітетом проекту поштою й через інтернет.

Обеліск згодом установлять на Південному полюсі планети. За словами Олександра Бегака, у Москву з Антарктиди доставлять ще одну важливу складову "Обеліска миру", спеціально залишену на "материку холоду" у ході попереднього етапу експедиції, але, яку саме, організатори проекту поки тримають у проекті. "Після прибуття назад ми обіцяємо показати "Обеліск миру" спочатку журналістам, а потім мають намір провести його по країнам, з яких прийшла найбільша кількість побажань нащадкам", - додав Олександр Бегак.

Підписатися:

Коментарі