• Перший всесвітній бюлетень прогнозів стану океанів

  • П'ятниця, 4 листопада 2005 року

Тулуза, Франція. 14 жовтня 2005 р. об'єднання Меркатор, враховуючи гостру потребу суспільства, представило регіональній раді Тулузи Перший всесвітній бюлетень прогнозів стану океанів, в якому вказано дані про течії, температуру, рівень солоності океанів всієї земної кулі від поверхні до значних глибин і на 15 днів уперед. Крок вимірювань складає чверть градуса, тобто 28 км поверхні.

Застосування цих нових прогнозів, котрі вже застосовувалися до північної Атлантики і Середземного моря з 2001 року, забезпечує безпеку на морі, підтримку морських рятувальних робіт, попередження про природні й кліматичні катастрофи, допомогу риболовам і судам далекого плавання.

"Коли в листопаді 2002 року судно "Престиж" терпіло корабельну аварію біля берегів Галіції в Іспанії, завдяки прогнозам Меркатора організаціям по порятунку вдалося вжити заходів і уникнути забруднення моря» ,- сказав 36-річний директор Меркатора П’єр Баюрель.

"Наша система достатньо проста. Супутник фіксує все, що відбувається на поверхні океанів, буйки надають дані по вертикалі (температуру, солоність) і, використовуючи наші величезні технічні можливості, ми об'єднуємо всі дані для створення загальної картини в трьох вимірах. Цінність проекту - в точності прогнозів на тривалу перспективу", - додав він.

Меркатор, що існує з 1995 р., зазнав змін у 2002 р., об'єднавшись з Національним центром космічних досліджень, Французьким інститутом вивчення та експлуатації морів, Науково-дослідним інститутом з питань розвитку "Метео-Франс" і Гидро- й океанографічною службою морського флоту. "Меркатор влаштувався в околицях Тулузи і нараховує 50 співробітників. Сьогодні у нас налічується 250 оперативних користувачів", - уточнив Баюрель. Зараз Бюлетень виходить щотижня, але вже назріла необхідність найближчим часом видавати його щодня. Інформація з Бюлетеня доступна безкоштовно в Інтернеті.

Єдина вимога до користувачів - повернення відомостей про використання даних, що Меркатор вважає абсолютно за необхідне. Військово-морське відомство вже виявило цікавість до Бюлетеня. "Атомні підводні човни - носії ядерних зарядів, що представляють наші морські стратегічні сили, повинні мати точні знання про стан морського середовища, зокрема, температурну складову, можливість переміщення в зонах, де вони найменше можуть бути виявлені передбачуваним супротивником, наприклад, підводними човнами інших країн.", - пояснює Шахраюй Бессеро, головний інженер з озброєнь SHOM, присутній на цій світовій прем'єрі в Тулузі.

Жое Ситер, знавець трансатлантичних переходів на парусних човнах, пояснив, що Меркатор був для нього тією маленькою добавкою, яка і "робить погоду".

Меркатор має намір стати оперативним океанографічним центром європейського рівня, який увійде до поля змагання між "космічною аеронавтикою і системами Аквітанії і Центральних Піренеїв", - підкреслив Мартен Мальві, голова регіональної ради Центральних Піренеїв до того, як на гігантському екрані з'явилася кольорова карта прогнозів на 25 жовтня.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...