• У Перу знайшли живцем замурованих дітей

  • Вівторок, 25 жовтня 2005 року

У Перу при проведенні археологічних розкопок знайдені стародавні мумії. Вчені вважають, що їх вік перевищує 1 тис. років. Величезне кладовище було виявлено в передмісті перуанської столиці. Велика частина поховань, за попередніми даними, відноситься до цивілізації інків. Фахівці говорять, що всі мумії чудово збереглися.

В одній з гробниць знаходилися також рештки дітей, яких, як говорять учені, приносили в жертву богам. Є припущення, що деякі з них були замуровані в склепі живцем. Тепер експертам належить визначити, до якої культури або цивілізації належать ці археологічні знахідки.

Останнім часом у Перу досить часто відкопують подібні кладовища часів інків. Мабуть, найбільше поховання було знайдено тут в 2002 році. Тисячі мумій стародавніх інків, деякі з яких були закутані в один "кокон" разом зі своїми речами, були виявлені під барачним селищем поблизу Ліми.

Один із знайдених "коконів" містив близько 135 кг виляску-сирцю, тіла впливового інка і немовляти, там же було близько 70 предметів побуту, включаючи їжу, посуд, шкіру тварин і кукурудзяне зерно, оброблене так, щоб з нього можна було зробити напій, який іменується "чича". Як відзначають археологи, всі мумії відносяться до періоду між 1480 і 1535 рр., а саме місце було, очевидно, центральним кладовищем інків, які правили могутньою південноамериканською імперією до іспанського завоювання.

Із землі дістали більше 50 тис. артефактів. Серед мумій – багато решток представників еліти стародавнього суспільства - на їх головах дотепер збереглися величні головні прикраси з пір'я. Унікальність знайденого поховання полягає ще і в тому, що на такій великій кількості мумій можна відстежити життя різних шарів суспільства різних вікових груп - тут зустрічаються і дуже бідні, і надзвичайно багаті, новонароджені та похилого віку.

Знахідка, зроблена в Перу в лютому 2004 р., стала археологічною сенсацією. У провінції Іслай на півдні країни під час земляних робіт в одному з коледжів робітники наштовхнулися на мумії чоловіка і хлопчика, похованих у 1300 році. На думку вчених, чоловіку було приблизно 35 років, а дитині - близько п'яти. Вони померли природною смертю і були поховані в роздільних могилах на глибині 3 метрів. Мабуть, на цьому місці колись знаходилося кладовище.

Відповідно до звичаїв того часу, кожне з тіл було закутане в червоно-блакитну шерстяну накидку і перев'язане мотузкою. В одязі чоловіка археологи знайшли залишки зернового лушпиння, а також мішечки з насінням, прикріплені до поясу, що видає його селянське походження.

Але найцікавіше полягає в тому, що обидві мумії не просто збереглися у чудовому стані. У чоловіка навіть збереглося одне око, яке було відкрите, що немало збентежило будівельних робітників, коли вони побачили поглядаючого на них мертвяка з давно минулої епохи. А при подальшому дослідженні виявилось, що століття пережили не тільки внутрішні органи чоловіка, але навіть його підшкірні жирові відкладення.

За словами вчених, з подібним феноменом у Перу, де за останні роки знайдено безліч мумій, що відносяться до культури інків, вони зустрілися вперше. Держава інків у Південній Америці проіснувала декілька століть і була викоренена іспанськими завойовниками в ХVI столітті, про це повідомляє Утро.ru.

До відома:

Сенсаційна знахідка була виставлена на загальний огляд в Національному інституті культури всього на 30 хвилин, після чого нею зайнялися дослідники. Одне з питань, на який вони хочуть отримати відповідь, - чому саме ці дві мумії на відміну від інших, знайдених в Перу, так добре збереглися.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...