• Зіткнення атомів

  • Середа, 2 листопада 2005 року

Американські вчені з об'єднаної лабораторії Національного інституту стандартів і технологій (NIST) і Колорадського університету змогли "розгледіти", що відбувається при зіткненні двох атомів.

Під час експерименту дослідники помістили близько десяти квінтиліонів атомів калію в невеликий титановий резервуар площею 1см2. Контейнер потім був нагрітий до температури 700 °С, що дозволило збільшити кількість зіткнень між частинками. Далі за допомогою лазерних імпульсів тривалістю всього в 70 фемтосекунд (10-15) вченим вдалося досягти ефекту "стоп-кадру", повідомляє ScienceDaily.

Як повідомляє "Компьюлента", раніше вже висловлювалися гіпотези, що при зіткненні атоми поводяться подібно до тенісних м'ячів. Тепер дана теорія підтверджена експериментально. Досліди, проведені американськими дослідниками, показують, що при зіткненні атоми на мить змінюють свою форму, втрачають енергію і неначе відскакують один від одного. Передбачається, що результати експерименту в перспективі будуть потрібні при вивченні процесів, що відбуваються в мікросвіті, а також допоможуть краще зрозуміти закони фізики.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...