• У галактиці Андромеди відкриті зоряні кільця і наскрізні діри

  • П'ятниця, 28 жовтня 2005 року
Доктор Карл Гордон (Karl Gordon) і його колеги з університету Арізони (University of Arizona) опублікували нове дослідження найвідомішої (після нашої власної) галактики — Андромеди.

Нові дивні деталі галактики Messier 31 (галактики Андромеди), найближчої до нас (2,5 мільйони світлових років) і єдиної, котру можна побачити неозброєним оком, були розкриті за допомогою серії спостережень орбітального інфрачервоного телескопу Spitzer.

Нове синтезоване зображення було складене з 11 тисяч окремих інфрачервоних знімків. Тут лежить повний знімок (44 кілобайта, JPEG).

Так були відкриті нові деталі будови Андромеди, включаючи яскраві старі зірки і спіральну дугу в центрі. Також було відкрите окреме зовнішнє кільце, у якому формуються нові зірки і дивні отвори в самому диску галактики.

Усі ці асиметричні особливості зоряного острова, як припускають астрономи, виникли в результаті взаємодії галактики Андромеди з декількома супутниковими галактиками, що її оточують.

"Іноді маленькі супутникові галактики пролітають прямо через велику галактику, — пояснив доктор Гордон, — Вони залишають сліди, так само, як галька "пробиває" поверхню водойми".

За матеріалами: Мембрана, UniversityofArizona.

Підписатися:

Коментарі