• Миттєве утворення Всесвіту

  • П'ятниця, 24 березня 2006 року
Астрономи спостерігали як несподівано і миттєво утворився всесвіт.

Вчені порахували, що наш Всесвіт досяг сучасного розміру за час, менший однієї трильйонної частки секунди. Вчені використали дані зонда WMAP (Wilkinson Microwave Anisotropy Probe), що аналізував мікрохвильове випромінювання космосу. Крім цього, учені затверджують, що Всесвіт складається на 22% з темної матерії, і на 74% з невидимої енергії, і лише 4% лишається на звичайну матерію.

Поперечні коливання електричного поля в електромагнітних хвилях рівномірно розподілені між всіма можливими напрямками. Іноді, при розсіюванні на якому-небудь об'єкті, ця рівновага може бути порушена, що викликає поляризацію сигналу. Дослідники думають, що зонд уловлював такі поляризовані мікрохвилі, що були розсіяні на доісторичній плазмі.

Ґрунтуючись на нових даних, учені пояснюють дивну асиметрію й неоднорідність нашого Всесвіту квантовими флуктуаціями в первинній матерії в перші миті життя. Виникнення галактик є одним з наслідків таких відхилень.

Це не перші дані, які астрономи одержують за допомогою WMAP. Цей зонд перебуває в місці, де гравітаційні поля Землі й Сонця врівноважують один одного. Три роки тому вчені виявили вік нашому Всесвіту - 13,7 мільярдів років. Тоді було встановлено, що зірки почали утворюватися тільки через 200 мільйонів років. Підсумовуючи нові дані з попередніми, астрономи уточнюють цю цифру до 400 мільйонів років. Планове завершення досліджень зонда призначено на 2009 рік.

За матеріалами: WMAP, Компюлента 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...