Субота, Лип 4, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Австралійський учений-ентомолог відкрив новий вид мурах, здатних жити під водою

Вівторок, 16 червня 2020 року

мураха

Новий вид мурах, що здатні жити під водою, відкрив австралійський учений-ентомолог з Університету ім'я Джорджа Кука в місті Таунсвиль (Townsville James Cook University).

"Це єдиний з відомих на сьогоднішній день мурах, що здатні не тільки плавати, але й тривалий час перебувати під водою, рятуючись, таким чином, від хижаків. Унікальна комаха, довжина тулуба якого становить усього один сантиметр, перебуває в затоплених районах серед мангрових заростей", - розповів біолог Саймон Робсон (Prof. Simon Robson), що спеціалізується в еволюції комах. Зокрема, біолог здивований тим , що відкриття цих мурах відбулося зовсім випадково.

"Я працював зі знімальною бригадою на півночі штату Квинсленд, де ми готовили науково-популярний фільм про комах, що живуть у мангрових заростях. У процесі зйомки колонії мурах я помітив незвичайну поведінку окремих екземплярів, які не тільки спокійно пересувалися у воді, але й поринали на значну глибину. Подальше вивчення цих мурах і привело до несподіваного відкриття", - відзначив учений.

Відповідно до теорії доктора Робсона, здатність плавати й тривалий час перебувати в підводному стані сірі мангрові мурахи придбали в процесі еволюції, захищаючись таким чином. Доктор Робсон припускає, що завдяки еволюції сірі мангрові комахи пристосувалися до умов життя. Для захисту від численних хижаків-земноводних, вони навчилися довгий час перебувати під водою.

"Науці відомо, що у випадку виникнення небезпеки окремі види мурах здатні якийсь час шукати порятунку у воді, як наприклад, комахи, що живуть на узбережжі Амазонки. Однак новий вид мурах - єдиний, чиї представники використовують водний і підводний способи переміщення в природних умовах. При цьому вони здатні переносити на значні відстані їжу для себе й своїх родичів. Манера їхнього пересування по воді нагадує жаб", - додав Саймон Робсон.

Після цього дивовижного відкриття, учений-ентомолог з колегами зі Школи тропічної біології Таунсвильского університету буде вивчати та досліджувати нововідкритих мурах.

"Як показує практика, для відкриття не потрібно їхати в далекі країни або інші континенти. Дивне й непізнане - поруч із нами, треба тільки зуміти його помітити", - підбив підсумок учений.

Comments   

загрузка...