• У Єгипті знайшли древній храм Сонця

  • Понеділок, 27 лютого 2006 року
У східній частині Каїра під популярним ринком Сук аль-хаміс при розкопках був знайдений древній храм Сонця, про це вчора заявили у Верховній раді стародавностей Єгипту, повідомляє AFP.

Єгипетська й грецька команди археологів у храмі знайшли статуї з рожевого мармуру часів фараона Рамзеса II, який правив в XIII столітті до нової ери. Крім того, як повідомляє російська інформаційна служба Телеграф, у приміщенні храму була знайдена розколота статуя загальною висотою в 5,1 метрів з картушами, або королівськими знаками, Рамзеса II. Також в храмі знайшли погруддя фараона вагою у три тонни.

До відома:

Північно-східний пригород Каїра Ейн Шамс (Ein Shams - око Сонця), де був знайдений храм, стоїть на руїнах древнього Геліополіса - міста. У цьому місті (Місті Сонця) було побудовано багато храмів, присвячених верховному богу Ра. Однак на сьогоднішній день мало чого збереглося від священних храмових комплексів, які протягом століть слугували джерелом видобутку будівельних матеріалів для місцевих жителів.

Рамзес II правив Єгиптом з 1304 по 1237 рік до нової ери й керував безліччю військових походів. Він завоював Сирію, Ефіопію, частину Аравії, а також він розпочав розбудову Суецького каналу. По всьому Єгипту була споруджена велика кількість храмів і статуй, присвячених фараону. Традиційно вважається, що саме Рамзес II фігурує в біблійному оповіданні про вигнання євреїв з Єгипту.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...