• Знайдено фундамент Фароського маяка - сьомого дива світу

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    П'ятниця, 11 листопада 2005 року
Французькі підводні археологи знайшли фундамент Фароського маяка в Олександрії – сьомого дива світу. Як повідомив у неділю журналістам генеральний директор олександрійського національного музею Ібрагим Дервіш, зруйнований двома землетрусами (у XI і XIV століттях н.е.) маяк займав площу 800 квадратних метрів на півночі від Східної бухти.

Фароський маяк складався з трьох поставлених одна на іншу веж і досягав у висоту, за різними даними, від 120 до 137 метрів. На його верхівці була бронзова чаша з тліючим деревним вугіллям. Там же знаходилася складна система дзеркал, що дозволяла мандрівникам бачити світло тліючого вугілля з відстані в десятки кілометрів. Маяк був побудований зодчим Зостратом за наказом Птолемея II Філадельфійського (284-246 роки до н.е.). Він стояв на східній частині острова Фарос біля входу в Олександрійську гавань, за яким і одержав свою назву і, у свою чергу, дав назву фарам, передає радіо «Ера».

Землетруси розкидали кам'яні блоки маяка по всій бухті, і тільки зараз археологи точно визначили його місцезнаходження. Раніше, у липні цього року, губернатор Олександрії Салам Махгуб звернувся до єгипетських і міжнародних організацій із закликом відновити маяк, на що буде потрібно $100 мільйонів.

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...