• У Плутона знайшли ще два супутники

  • Четвер, 3 листопада 2005 року
В понеділок NASA опублікувало прес-реліз, в якому оголосило про відкриття у Плутона ще двох супутників, на додаток до Харону, виявленого ще в 1978 році (сам Плутон був відкритий в 1930 році).

На даний момент супутники, котрі вперше були відкриті ще в травні поточного року, отримали умовні імена P1 і P2. Вони, судячи з усього, набагато менші за Харон, їх можливі діаметри оцінюються приблизно в 48-160 км. Діаметр Харона складає приблизно 1192 км.

Якщо відкриття остаточно підтвердиться, це означатиме, що в поясі Койпера присутній як мінімум один об'єкт з декількома супутниками - власне кажучи, сам Плутон.

Відкриття, втім, не прояснює статусу Плутона. До недавнього часу його вважали дев'ятою планетою Сонячної системи, хоча його реальні маса і розміри виявилися уп'ятеро меншими, ніж передбачалося спочатку. Зовсім недавно були виявлені більш віддалені від Сонця планетоїди, котрі перевершують Плутон за розмірами. Вони остаточно поставили під питання "планетарний статус" Плутона, повідомляє Компьюлента.

Тим часом, як повідомляє Reuters, ракетоносій Atlas 5, що готується запустити в космос перший зонд і якому належало зайнятися дослідженнями Плутона, був "злегка пошкоджений" ураганом Вільма. Ураган зірвав покриття з ангара, де укрили ракетоносій і зонд, внаслідок чого устаткування отримало "незначні пошкодження".

Проте, запуск відкладати не будуть: ракетоносій стартує 11 січня 2006 року. Зонд досягне мети не раніше липня 2015 року.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...