• Вчені з'ясували, що в кометах міститься більше пилу, ніж льоду

  • Вівторок, 8 листопада 2005 року
Дані дослідження комети Темпеля-1, зроблені космічним апаратом Rosetta, після зіткнення комети із зондом Deep Impact, свідчать, що кометами є швидше замерзлі кулі бруду, а не брили брудного льоду, як передбачалося раніше.

Комети впродовж більшої частини свого існування знаходяться в середовищі з низькою температурою на великій відстані від сонця. Їх відносно незмінний склад несе важливу інформацію про народження Сонячної системи. 4 липня 2005 року американський космічний апарат Deep Impact зіткнувся з кометою Темпеля-1 для вивчення внутрішньої частині її ядра.

Космічний апарат масою 370 кг врізався в комету зі швидкістю близько 10,2 км/с. За розрахунками вчених, у результаті зіткнення на поверхні небесного тіла повинен був утворитися кратер діаметром близько 100-125 метрів і відбутися викид речовини. В результаті, зіткнення привело до випаровування 4500 тон води і, на диво, ще більшої кількості викинутого пилу.

Незадовго до зіткнення космічний телескоп "Хаббл" зняв струмінь пилу, що виривається з крижаної комети, але в даний момент незрозуміло, чим був викликаний цей спалах. Зонд Rosetta з надчутливими приладами для досліджень комет був використаний для обстеження комети Темпеля-1 до, в час і після зіткнення.

Встановлені на Rosetta камери системи OSIRIS сфотографували протяжний викид пилу при зіткненні, використовуючи різні фільтри, завдяки цьому вдалося зміряти як вміст у викиді водяної пари, так і поперечний перетин хмари пилу, що утворилася при зіткненні. Після цього вчені змогли почати роботу з обчислення співвідношення води і пилу і дійшли висновку, що комета складається з великої кількості пилу, що скріпляє льод, а не з льоду, що містить пил.

При цьому вчені не змогли знайти підтвердження збільшення активності спалахів на кометі після зіткнення. Грунтуючись на цьому, було зроблено висновок, що спалахи на кометах пов'язані із зіткненням їх з метеоритними тілами. Учені також сподіваються зробити тривимірну реконструкцію хмари пилу навколо комети за допомогою комбінацій зображень, одержаних за допомогою системи OSIRIS і обсерваторій на Землі, повідомляє Компьюлента з посиланням на офіційний сайт ЕКА.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...