• Археологи мають намір використовувати робота для вивчення піраміди Хеопса

  • Середа, 9 листопада 2005 року
Археологи мають намір використовувати робота для дослідження першого чуда світу - піраміди Хеопса під Каїром.

"Дуже важливо розкрити таємницю піраміди. Люди у всьому світі чекають, що ця таємниця буде розкрита", - сказав журналістам генсек Вищої ради старовин Єгипту Захи Хавас після ознайомлення з роботом, сконструйованим ученими з Сінгапурського університету.

За словами Хаваса, робот пройде двома вузькими шахтними проходами перетином 20 на 20 сантиметрів у пошуках похоронної камери фараона Хуфу з IV династії (2700-2500 роки до н.е.). Робот пробурить другий вхід в піраміді і кам'яну плиту, що перекриває одну з шахт.

Двоє французьких археологів-любителів - Шахраюй Дормайон і Жан-Верб Вердар - стверджують, що знайшли секретне приміщення в єгипетській піраміді, в якому покояться рештки фараона Хеопса.

У своїй книзі археологи, які побували в Гізі в 1986 і 1998 роках, пишуть, що він, ймовірно, похований в приміщенні, що знаходиться під так званою камерою цариці (насправді дружин фараонів в час 4-ї династії Старого царства не ховали в пірамідах).

Такий висновок був зроблений за наслідками вимірювань щільності матеріалів з використанням мікрогравіметрії. Виявилося, що під камерою цариці є якась ніша, а кам'яна плита над нею одного разу була переміщена. Наявність порожнечі підтвердили дослідження японців за допомогою радара, повідомляють РІА "Новини".

Остання спроба дослідити тунелі була зроблена в 2002 році, також за допомогою робота. Тоді він просвердлив отвір в одній з кам'яних плит, що опинилися на його шляху, і виявив, що за нею знаходиться порожній простір. Проте, просунутися далі роботу не вдалося, оскільки шлях йому перегороджувала інша плита.

"Я вірю, що ці двері ховають щось... Теоретично (похоронна) камера Хуфу може бути прихована десь в піраміді", - сказав Хавас.

Для інформації:

Піраміда Хеопса заввишки 136,6 метрів (спочатку її висота складала 141 метр) вважалася в давнину першим чудом світу і залишається єдиним з-поміж "чудес світу", що збереглися до наших часів.

Піраміда складена з 2,3 мільйонів кам'яних блоків вагою від 2,5 до 15 тон. Цього матеріалу вистачило б для будівництва міста на 100 тисяч мешканців. До будівництва Кельнського собору в XIX столітті піраміда залишалася найвищою архітектурною спорудою на Землі.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...