• Археологи знайшли в Афганістані древній буддійський комплекс

  • Четвер, 10 листопада 2005 року
Група японських археологів знайшла печерний комплекс буддійських ченців в 120 кілометрах на захід від Баміану. Печери датуються 8 століттям нашої ери, повідомляє інтернет-сайт Kyodo News.

Виявлення печерного комплексу підтверджує гіпотезу істориків, що на захід від Баміану знаходився ще один великий центр буддизму на Великому Шовковому шляху.

Фахівці з буддійського університету Рюкоку (місто Кіото) і Національний інститут археології створили спільний план дослідження околиць Баміана в березні 2004 року. Японські археологи планували почати розвідку з району залишків фортець Келіган і Чехель-Бурж, розташованих у відрогах Гіндукушу. Архітектура цих споруджень вказує на буддійське походження. Раніше вважалося, що на захід від Баміану таких об'єктів вже не знайти.

Один з учасників експедиції університету Рюкоку - професор Мейдзи Ямада, один з найкрупніших фахівців буддійського мистецтва Індії й Центральної Азії. Він вивчав афганський відрізок Великого Шовкового шляху ще в 1970-1979 роках. Новий проект по дослідженню району Баміан-Келіган може виявити відсутню ланку між буддійськими форпостами в Афганістані й буддійськими знахідками у Туркменії, повідомляє Lenta.ru.

Про буддійські святині Афганістану світ дізнався в 2001 році, коли таліби зруйнували дві гігантські статуї стародавніх будд у скельних нішах Баміану. Від обстрілів постраждали й древні печерні келії буддійських ченців, які влаштувалися в цій частині Центрального Афганістану між 2 і 9 століттями нашої ери.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...