• Дзеркало 2000-літньої давнини відбиває зображення Бодхісаттви Авалокітешвари

  • П'ятниця, 3 лютого 2006 року
У вечірній газеті міста Цзінлін від 7 вересня 2002 року було повідомлено, що давнє дзеркало, виготовлене дві тисячі років тому під час правління Західної Династії Хань, дійсно відбиває статую Гуаньінь. Це заінтригувало багатьох людей. Експерти з музею міста Наньцзін говорять, що вони не можуть пояснити це явище.

Експерт розповів, що Західна Династія Хань (2000 років тому) не мала технології виготовлення такого дзеркала, яке могло б відбивати статую Гуаньінь. Технологія не була розвинена до такого рівня, щоб можна було помістити зображення статуї в дзеркало так, щоб не було ніяких ознак цієї процедури на поверхні дзеркала. У чому ж тут справа?

Експерт пояснив, що це сталося, ймовірно, тому, що дзеркало перебувало під землею протягом тривалого часу і хімічні сполуки, що містяться в землі, зруйнували дзеркало. Якщо це дійсно так, то ми маємо справу з дією природних чинників. Згодом репортер газети Цзінлін відвідав колекціонера вдруге, аби підтвердити таке припущення, однак, цього разу думка експерта відрізнялась від тієї, яку він висловлював з цього приводу раніше. Так що історія життя давнього дзеркала все ще залишається таємницею.

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...