• У Йємені знайдені руїни одного з семи 'Чудес світу'

  • Вівторок, 15 листопада 2005 року
Американські археологи оголосили, що знайшли в Йємені одне з "чудес світу" старовини. Дослідник із США Мадлен Філіпс заявила журналістам у неділю в Сані про відкриття руїн храму біля палацу біблейської цариці Савської в Марібе (на північ від Сани). За її словами, знайдені колони, численні малюнки і предмети віком 3 тисячі років.

Філіпс вказала, що наступного року почнуться реставраційні роботи, що дозволять відновити храм, в якому молилися стародавні сабейці.

В античні часи налічувалося сім "чудес світу", з яких збереглося тільки одне, - Великі піраміди в Гізі в Єгипті.

За легендою, за часів царювання Балкіс, відомої нам під ім'ям цариці Савської, Йємен був багатющою країною світу - Сабейським царством. Він описувався як чарівна країна, де пісок дорожчий за золото, де ростуть дерева з райського саду, а люди не знають війни. Від колишньої розкоші в Йємені залишилися лише тисячолітні руїни і легенди про велику правительку, яка за мудрістю дорівнює царю Соломону. За переказами, нащадки царя Соломона і цариці Савської заснували ефіопську єврейську спільноту; вони ж - за деякими раввінськими традиціями - хранителі ковчега Заповіту, який був втрачений після руйнування Першого Храму вавілонянами.

Палац, в якому в 1000-950 роках до Р.Х. жила легендарна цариця, є головним туристичним об'єктом Йємену. Тут буде відкрито музей, присвячений історії Сабейського царства. За словами фахівців, що працюють над реалізацією цього проекту, палац цариці Савської - перлина світової культури, гідна того, щоб її побачив весь світ. Про це повідомляє РІА "Новини".

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...