• Mars Express знайшов на Марсі підземну воду

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Вівторок, 20 грудня 2005 року
Космічний апарат Mars Express виявив на Марсі залежі водяного льоду, повідомляє New Scіentіst. Про існування підземного озера на двокілометровій глибині довідалися при вивченні планети радаром MARSІ. Лід заповнює метеоритний кратер, який опустився під землю, діаметром близько 250 кілометрів.
Кратер, ймовірно, утворився кілька мільярдів років тому, а потім був частково засипаний речовинами вулканічного походження. За словами фахівців, у ньому хвилі відбиваються від границі базальту з прозорим у радіодіапазоні матеріалом, який прийнято вважати водою. Більше того, учені припускають, що на самому дні кратера вона може бути рідкою.

Кратер знаходиться під плато Хриса, куди в 1976 році приземлилися космічні апарати Vіkіng. Вони, як і наступні марсоходи, не знайшли води на поверхні. З великою ймовірністю водяний лід зосереджений на полюсах планети - у так званих "полярних шапках" Марса, але там ще не встигли побувати земні прилади. В 2008 році, відповідно до планів NASA, на північну "полярну шапку" спуститься апарат Phoenіx. Його попередник, Mars Polar Lander, розбився після входу в марсіанську атмосферу в грудні 1999 року.

Mars Express, що належить Європейському космічному агентству, обертається навколо Марса із грудня 2003 року. Антену радара вдалося розгорнути й включити тільки кілька місяців назад. Аналогічний пристрій останній раз використовувався для зондування Місяця Apollo-17 в 1972 році. Минулого літа Mars Express сфотографував гігантську крижину поблизу північного полюса планети, але остаточно не відомо, чи складається вона із твердого двоокису вуглецю, повідомляє BlogAstro.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...