• Вчені знайшли рештки крокодила з головою динозавра

  • Вівторок, 15 листопада 2005 року

У регіоні, що географічно включає сучасну Аргентину, 135 мільйонів років тому в Юрський період жили крокодили з головою динозавра і хвостом, як у риб. Такого висновку дійшли палеонтологи, які ще в 1996 році знайшли в Аргентині скам'янілі рештки чудовиська - череп і частини хребта.

На основі знайдених скам'янілостей аргентинські вчені на чолі з Зульмой Гампаріні з університету ла Плата (Zulma Gasparіnі of Argentіna's La Plata Unіversіty) склали комп'ютерний "портрет" чудовиська. Зображення з'явилося на цьому тижні в онлайновій службі журналу "Scіence".

Опис проливає світло на хижих тварин, що панували в ті доісторичні часи на просторах океану й у прибережних болотних зонах.

У крокодила не подовжена, як у нинішніх представників крокодилячого сімейства, голова, а - вкорочена з високою мордою, більш властивою динозаврам. Тулубу його надавали руху перетинчасті кінцівки замість лап і риб'ячий хвіст.

Це тварина, підкреслив Дієго Пол (Dіego Pol), співавтор наукової праці разом з аргентинськими колегами з державного університету штату Огайо в США (The Ohіo State Unіversіty), являє собою "найбільш дивного представника морського крокодила з усіх відомих дотепер науці".

З огляду на подібність з казковим персонажем японського епосу "страшилок" "Годзиллою", палеонтологи охрестили сенсаційну знахідку тим же прізвиськом.

Правда, досі невідомій тварині дали й цілком наукову назву Dakosaurus andіnіensіs, привласнену за аналогією з виявленим раніше європейським крокодилом. Той також жив у Юрський період, але в Європі, і мав деякі подібні до "Годзилли" характеристики. повідомило РІА "Новини".

Морський, або соленоводний крокодил "Годзилла" у період свого розквіту досягав чотирьох метрів у довжину. Знаряддя убивства - страшну пащу оснащували 13 гострих зубів, що дуже нагадували бойове оснащення тих же динозаврів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...