• Учені виявили нові форми життя у розчині солі на дні Середземного моря

  • П'ятниця, 17 березня 2006 року
Дослідники з Університету Ессекса у Великобританії виявили глибоководний оазис із новими мікроформами життя. Це була межа між морською водою і розчині солі дуже солоного озера на глибині 3,3 км під поверхнею Середземного моря. Саме там дослідники помітили незвичайно високу біологічну активність. Це відкриття, як вважають учені, може істотно вплинути на розвиток біотехнологій, повідомляє портал Innovations report.

Над дослідженням глибин Середземного моря працювали Фахівці з Ессекса й дослідники з Європи. Цей проект назвали BIODEEP (Біотехнології із глибини).

Для дослідження глибин і узяття проб, дослідники застосовували високоточне устаткування. Також використовували дистанційно керовану камеру.

Террі Макдженіті, головний учений з команди Університету Эссекса, говорить: "Гіперсолоне озеро, що перебуває в одному з поглиблень дна Середземного моря, сформувалося багато тисяч років тому в результаті розчинення кам'яної солі. Ця сіль, внаслідок руху мас землі, опинилася у контакті з морською водою. Через розходження в щільності й відсутності турбулентності на такій глибині, морська вода розташовується над розсолом і не змішується з ним. Саме в цій прикордонній зоні товщиною 2,5 м процвітають мікроорганізми. Це середовище, де відбувається перехід від насиченої киснем морської води до безкисневого розчину солі ".

Макдженіті також повідомив, що в цьому середовищі вони виявили різке збільшення мікробіологічної активності. Це здається неймовірним, тому що висока концентрація солі в тім середовищі перешкоджає виникненню більшості живих істот. Але, як з'ясувалося, багато хто з них добре пристосувалися до таких умов.

Через різницю в щільності тамтешнього середовища частки органічної речовини, затримуються, а знизу до мікроорганізмів надходить газ метан, що утвориться в безкисневому розчину солі. Ці частки органічної речовини й метан є їжею для мікроорганізмів, що й сприяє їхньому росту й життєдіяльності.

На думку вчених, ці форми життя можуть знадобитися для застосування в сфері біотехнологій, наприклад, у розробці ліків, використанні энзимов при виготовленні хімічних препаратів і застосуванні метаболітів у харчовій промисловості.


Підписатися:

Коментарі