• Дивовижне видовище злиття галактик

  • Вівторок, 12 грудня 2006 року
НАСА за допомогою орбітального телескопа «Хаббл» зафіксувала момент злиття галактик, які належать до найближчих до нас галактик, що активно взаємодіють.

Ці галактики, що зіштовхуються, називають «Антенами» (Antennae, NGC 4038/4039). Антени знаходяться на відстані близько 60 мільйонів світлових років від Землі в сузір'ї Ворона і отримали своє прізвисько через тонкі антеноподібні потоки газу, які видно через оптичні телескопи. Ці «антени» утворилися в результаті зіткнення галактик. Процес зіткнення перебуває на ранній стадії: він почався близько 500 мільйонів років тому і продовжується в наші дні.

На фотознімку відображені галактики Антени, що знаходяться в процесі взаємопроникнення. Зіткнення спровокувало утворення величезної кількості зірок. На знімку відображені скупчення десятків тисяч нових зірок, що формуються.

Цікаво, що знімки підтверджують вірогідність формування галактик, подібних до нашого Чумацького шляху і туманності Андромеди, шляхом злиття невеликих галактик.  Більшість цих скупчень розсіються протягом 10 мільйонів років, і лише близько ста найбільших перетворяться на великі конгломерати зірок, так звані кульові скупчення, присутні в багатьох галактиках, повідомляє National Geographic.

Активне утворення зірок, яке спостерігається, має допомогти астрономам уточнити максимальну масу, яку може мати новонароджене світило, що сформувалося (адже наймасивніші зірки дуже швидко вибухають у вигляді найновіших і тому в старих скупченнях вони зустрічаються надзвичайно рідко).

За матеріалами:
HubbleSite
New Scientist
Підписатися:

Коментарі