• Зображення обличчя людиноподібної істоти на поверхні Марса – ілюзія?

  • Середа, 8 листопада 2006 року

Нові фотознімки високого розширення поверхні Марса, зроблені орбітальним апаратом Європейського космічного агентства (ESA) ”Марс-експрес”, укріпили версію про те, що знаменитий ”Марсіанський сфінкс” – природне кам’яне утворення.

22 липня за допомогою стереоскопічної камери з високим розширенням, встановленої на борту космічного корабля ”Марс-експрес”, учені змогли зробити найбільш докладні на сьогодні тривимірні знімки зображення району Сідонія, де розташований ”Сфінкс”.  Попередні спроби отримати зображення цього району ще з квітня 2004 р. були невдалими через атмосферний пил і велику висоту польоту.
 
”Марсіанський сфінкс” став відомим 30 років тому, коли НАСА опублікувало фото поверхні Марса, зняте космічним зондом Viking 1, і на якому була зображена еродована піднесеність із явними ”рисами обличчя”, що підкреслюються сонячним світлом і тінню.

Тоді з'явилася велика кількість теорій змови. Ентузіасти вважали, що ”обличчя” завдовжки 2,4 км було створене розумними істотами, а НАСА намагається це приховати. Контури рельєфу довколишнього району були розпізнані як численні ”піраміди” та ”зруйновані міста” і порівнювалися із Сфінксом і аерознімками єгипетських пірамід. Деякі шанувальники Марса, провівши технічну експертизу, піддали зображення ”Сфінкса” повторній цифровій обробці і стверджували, що могли бачити дрібніші деталі, такі, як зіниці очей і ніздрі. 

”Марсіанським аномаліям” було присвячено декілька книг і сайтів, які нині стали частиною поп-культури.

НАСА стверджувало, що ніякої таємної змови не було, і в 1998 і 2001 роках ”Марс Глобал Сервейор” зробив повторні знімки району Сідонія, сподіваючись покласти край спекуляціям. Зображення кращої якості дійсно показали, що ”Сфінкс” виглядає більш схожим на природне утворення, ніж це було на нечітких фото 1976 року.

Нові тривимірні зображення, із якими можна ознайомитися на сайті Європейського космічного агентства  (ESA), www.esa.int, дають навіть ще кращу видимість дуже еродованого ландшафту, усіяного оголеннями гірських порід, у тому числі і нового каменя, який прозвали ”Черепом”.

Сідонія розташована між північними рівнинами і південною гірською місцевістю Марса в районі, характерному широкими низинами, покритими уламками порід. Ці ерозійні процеси становлять інтерес для вивчення планетарних геологів.

Як пояснюють учені з ESA, контури рельєфу, включаючи ”Сфінкс”, могли бути створені льодовиками або стародавнім океаном, який колись покривав рівнини. Але цим ще не переконати шукачів минулих марсіанських цивілізацій.

 

Версія статті англійською:

The Epoch Times (Велика Епоха)

 

 

Підписатися:

Коментарі