• Австралія 'замерзає' у минулому, тоді як весь світ тане

  • Неділя, 19 листопада 2006 року
Австралійський уряд відкинув  застереження британського звіту про економічну кризу унаслідок глобального потепління, але австралійський фахівець у галузі фізичної економіки попереджає, що ігнорування цієї проблеми дорого коштуватиме країні в майбутньому.

Бернард Форан, науковий співробітник, запрошений у Центр вивчення стану природних ресурсів і навколишнього середовища при Австралійському державному університеті, говорить, що австралійський уряд Говарда, мабуть, зайняв позицію "все гаразд" і обмежує Австралію застарілими методами у вирішенні енергетичної кризи.

У звіті, складеному колишнім провідним економістом Усесвітнього банку сером Ніколасом Стерном, мовиться, що без вжиття негайних заходів із зниження викидів в атмосферу вуглекислого газу, світ рухатиметься у напрямку до економічної й соціальної нестабільності, як під час Другої світової війни і Великої депресії.


Міністр фінансів Австралії Пітер Костелло відреагував на дані звіту  заявою про те, що виробництво країни виділяє вуглекислий газ менше ніж  1% від загальносвітових викидів – незначна кількість у порівнянні з іншими країнами.

"Для Австралії немає необхідності дотримуватися норм викидів газу, тоді як у Китаї та Індії, що є найбільшими джерелами забруднення атмосфери, кількість викидів щорічно збільшується й перевищує викиди всієї Австралії", – заявив пан Костелло Австралійській радіомовній корпорації.

Проте Форан підкреслив, що міністр упустив основну ідею звіту, що закликає уряди переглянути це питання в контексті світового масштабу. Заява пана Костелло про один відсоток свідчить про те, що міністр не усвідомив наслідків глобального потеплення клімату.

"Увесь світ повинен долучитися до пошуку вирішення цього питання і багаті країни мають почати це робити набагато швидше, ніж бідні держави", – повідомив Форан в інтерв'ю «Великій Епосі».

Ґрунтуючись на результатах формального економічного моделювання, у звіті було встановлено, що якщо негайної реакції по зниженню парникових емісій не буде, загальні втрати від зміни клімату можуть збільшитися до 5 % від загальносвітового ВВП, плюс 20 % – майбутні витрати на зниження парникового ефекту.

"З іншого боку, сума, необхідна сьогодні на зниження викидів парникових газів, може обмежуватися приблизно одним відсотком загальносвітового ВВП щорічно", – мовиться у звіті.

Пан Форан заявив, що Австралії необхідно звернути увагу на рекомендації і негайно почати вкладати гроші в інфраструктуру або потім витратити на це більше коштів.

"Через десять або двадцять років, зрештою, ми зіткнемося із застарілою інфраструктурою, яку необхідно буде ґрунтовно міняти й модернізувати, – каже він. – Доповідь непохитна в тому, що необхідно мінятися зараз і отримувати прибуток у результаті модернізації".

Представник Лейбористської партії з питань навколишнього середовища Австралії Ентоні Альбаніз розповідає, що уряд проігнорував звіт. "Уряд Говарда "замерзнув у минулому", тоді як уесь світ тане", – додав він.

Ша Адамс. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...