• Електромагнітне забруднення

  • Четвер, 11 травня 2006 року
Електромагнітне забруднення – спірна тема. Природа опромінює нас хвилями всіх типів, що вони є народженими небом чи землею, і які беруть участь у житті нашої планети. Через труднощі у вимірюванні багато з таких хвиль до сих пір лишаються для нас невідомими. Шкідливі чи ні хвилі, випромінювані нашими електроприладами? Різноманітні дослідження свідчать про те, що вони можуть бути шкідливими для нашого здоров’я. Наше тіло складається з частинок (головним чином води), які обертаються під дією електричних потоків. Зовнішнє магнітне поле порушує ці потоки, вносячи у клітини погану інформацію. Згідно деяких досліджень, це забруднення може викликати у людини порушення сну, депресію, склероз, природжені аномалії, мимовільні викидні, пухлини, дитячу лейкемію. Чинники хімічного забруднення примножують таку небезпеку. Інші дослідження суперечать першим. Кому ж вірити?

Можливо, ми не усвідомлюємо повністю цього забруднення, це могло б частково пояснити цю дискусію. Проте, прийнявши запобіжні заходи, людина може уникнути певних проблем, не впадаючи при цьому у психоз. Увесь світ знає про ризик використання мобільних телефонів, але мало хто знає, що безпровідний стаціонарний телефон має такий самий принцип дії. При купівлі не зайвим буде довідатися у продавця значення TAS, що показує інтенсивність випромінювання даного пристрою. Найнижче значення – приблизно 30 Вт/кг.

У будинках електричне поле завжди присутнє поряд із приладами та електрокабелями. Не треба, щоб пристрій працював, достатньо того, що він увімкнений у розетку,  щоб навколо нього було електричне поле.

Ми можемо легко прийняти заходи для захисту себе від електричного поля, хоча повний захист неможливий, за винятком лише того випадку, коли ми живемо у місці, віддаленому від ліній високої напруги та ретрансляторів мобільного зв’язку.

Ось декілька прикладів: тримайте джерела енергії на відстані від таких місць, де стоїть ваше ліжко, диван або письмовий стіл; знаходьтеся на відстані шістдесяти сантиметрів від комп’ютера; уникайте того, щоб прокидатися вранці, дивлячись телевізор. Знайдіть відповідні місця для пристроїв – так, щоб вони дією свого поля не порушували життя мешканців вашого будинку. Достатньо простого металевого каркасу, у свою чергу приєднаного до відводу заземлення біля кабелю або пристрою, щоб електричне поле ішло в землю. Крім того, існують автоматичні вимикачі, які відключають електрику, коли ми не потребуємо її, наприклад, уночі, і вмикають її, щойно вона стає нам необхідною. Захисні екрани, з’єднані із землею ґарантують оптимальний захист від електричних полів BF і HF, так само, як і звільнення від електростатичних зарядів. Такі екрани бувають декількох типів – у тканині, папері, плівці, ґрунтах, фарбах, і досить прості в застосуванні.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...